"Potanın Perileri"nden Lara Sanders, A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın formasını giymekten dolayı "mutlu ve heyecanlı" olduğunu belirtti.

Sanders, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamasında, 2017 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri'nin ilk maçı öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

Elemeler öncesi her şeyin yolunda gittiğini, hazırlanmak için fazla zamanları olmamasına karşın antrenmanları üst düzey tempoda yaptıklarını belirten Sanders, "Takımda yeni yüzler var, birbirimize mükemmel derecede uyum sağlamamız biraz zaman aldı ama o noktayı aştığımıza inanıyorum" ifadesini kullandı.

A Milli Kadın Basketbol Takımı forması giymenin "çok özel ve harika bir duygu" olduğunu ifade eden Sanders, "Büyük bir onur. Bu formayı her giyişimde karnımda kelebekler uçtuğunu hissediyorum. Üzerinden yıllar geçse de bu heyecan değişmez. Takım her toplanışında, beni sanki doğuştan Türk vatandaşıymışım gibi içtenlikle karşılıyorlar ve onlardan bir parça oluyorum. Bu formayla geçirdiğim her dakika benim için çok özel" değerlendirmesinde bulundu.

Hazırlık döneminde kendi oyunlarına odaklandıklarını ifade eden Sanders, şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikli amacımız kendi kimyamızı oturtmaktı, bu sebeple kendi oyunumuza yoğunlaşarak sistemli çalışmalar yaptık. Tabii İsrail takımının yapısı üzerine antrenmanlar da gerçekleştirdik. Maç maç giderek ilerleyeceğiz. İsrail karşılaşmasından sonra da Bosna Hersek için de çalışmalarımız olacak."