İtalya liginde 25 Ekim'den bu yana galibiyet yüzü göremeyen Lazio'da, önümüzdeki günlerde Stefano Pioli ile yolların ayrılarak, yeni bir teknik direktörle el sıkışılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Mavi-beyazlı ekipteki sportif krizi ve Avrupa Ligi kuralarını Calciomercato'ya değerlendiren Cesare Prandelli, hem Şampiyonlar Ligi hem de Avrupa Ligi kura sonuçlarının İtalyan ekipleri için hayırlı olmadığını söyledi.

"Ama ben iyimser olmak istiyorum" diyen Prandelli, "İtalyan takımları, Lazio da dahil, turu geçme şansına sahiptir. Avrupa Ligi'nde, Fiorentina, Lazio ve Napoli favori takımlardır. Lazio şüphesiz ki zor günler geçiriyor. Pioli'nin epey hazırlıklı bir çalıştırıcı olduğunu düşünerek bunun nedenini kendime açıklayamıyorum, ancak Galatasaray karşısında bir galibiyet mümkündür" diye konuştu.

Lazio'nun, atletik açıdan parlak bir seviyeyi yakalayacağına inandığını söyleyen Prandelli, ancak Galatasaray taraftarının  oluşturduğu atmosfer bakımından İstanbul'daki maçın da son derece zor geçeceğini öne sürdü.