Kaleciyi bırak stopere bak (İlker Yasin - Hürriyet)
Beşiktaş devre arası bir transfer yapacaksa kesinlikle kaleye değil, defans göbeğine yapmalı. Ersan ve Rhodolfo gibi ağır, dönüşleri zayıf, birbirlerini tamamlamayan iki oyuncunun arasına ve arkasına atılan her topun sıkıntı oluşturduğu bir gerçek... İki çabuk oyuncu Aminu ve N'Diaye, Beşiktaş'ı dağıttı. Bu iki stoperle şampiyonluk zor gelir.


Ankara tangoyla çok daha güzel (Kenan Başaran - Hürriyet)
Kartal, dün için Sosa’nın tangosuna teşekkür edip artık yere daha sağlam basmalı... Şenol Güneş, kaleci konusunda çok radikal davranmalıdır ve eski bir eldiven olarak gerçekten şu an kimin iyi olduğunu düşünüyorsa formayı da ona vermelidir. Tolga’nın meselesi esasen taraftarla. Bir iki maç iyi oynadığında da çözülecek bir sorun değil. Bu sorun Köyiçi’nde oturup bir sohbetle çözülecek bir sorun.


Sahne Sosa'nın (Metin Tekin - Sabah)
Ben bırakın oyun içinde hiç kullanmayacağını düşünmeyi, ilk 11 tercihinin bile Gökhan Töre'den yana olacağını düşünüyordum Güneş'in son Galatasaray maçından sonra. Ama üç değişiklik yapan Beşiktaş'ta hala Gökhan'ın kenarda kalması, yani hamle olarak üç seçenekten hiçbirinin olmaması bunun sadece teknik bir karar değil daha farklı sebeplerinin olduğunu düşündürdü bana.


Sezonun en kötü Beşiktaş'ı (Rıdvan Dilmen - Sabah)
Beşiktaş, geride kalan 16 hafta itibariyle en kötü futbolunu oynadı. Aslında 4-5 haftadır iyi değildi ama buna rağmen skor alabilmek önemli... Oyuncu değişikliklerine baktığımız zaman Oğuzhan ve Quaresma çıktı belki ama sahada iki tane daha gol çıkarabilecek oyuncu var: Gomez ve Sosa. Fedakarlık yapmak zorunda kaldı maçın gidişatından dolayı ama Sosa veya Oğuzhan'dan biri çıkmamalıydı. Gökhan Töre'nin bir problemi olduğu kesin. Ya sakatlık problemi var, ya idmanlarda problemi var ya da başka bir şey...


3 puan Sosa'nın (Mehmet Demirkol - Fanatik)
Hiç düşünmeden Beşiktaş’ın en kötü maçı denebilecek bir oyunda haftanın yıldızını çıkarabilmek şampiyonluğun en önemli anahtarıdır. Bu kötü oynarken de kazanmanın daha üst ve tercih edilebilecek bir modeli. Sporting şoku ardından mükemmel oyunla kazanılan bir derbi ve ardından çok kötü oyunla alınan bir 3 puan. Devre tam da Şenol Güneş’in istediği bir kimyayla geliyor.


Her şeyin başı sağlık (Feyyaz Uçar - Fanatik)
Beşiktaş’ın sağlık heyetini kutluyorum. Maç sabahı talihsizce sakatlanıp, oynayamayacak durumda olan sakat oyuncuları, ne yapıp edip bir sonraki maça yetiştiriyorlar. Kaledeki vazgeçilmezimiz ve canımız kaptanımız Tolga’yı ilk 11’de görünce çok mutlu olduk. Ama risk edilmesine biraz da üzüldük. Zira, geçen maçta yediği golde hatalı olmasına rağmen, derbideki zafere katkısı olan Günay’a da bu takımın bu takımın bir değeri gibi davranılmasını bekliyoruz. Mecburiyetten değil de hakkaniyetten görev alması yegane dileğimizdir.


En kahraman Sosa! (Attila Gökçe - Milliyet)
Keşke Süper Lig’de her maç böyle oynansa. Ve keşke her takımda birer Sosa olsa... Arjantinli, önce uzaktan usta işi sağ plase ile Ahmet’i avladı... Kronometre doksanı doldururken de Beşiktaş’ın hırsını, isyanını, kararlılığını ceza sahasının içine dalarak tabelaya yazdı. Günün kahramanı Sosa! Haftanın savaşçısı da Beşiktaş. Kerim, Necip ve Cenk dahil!


O gol şampiyon yapabilir (Erman Toroğlu - Fotomaç)
Gökhan Töre piyasada yok. Demek ki fizik olarak iyi değil. Veya İstanbul'un gece kaldırımları çok yüksek. İne çıka, ine-çıka yoruluyor. Tolga'nın kimyası bozulmuş, belli; çıkışlarda kararsız. Artık bazı şeylerden kurtulması gerekiyor.Kardeşim artık ya oynarsın, ya da Beşiktaş'tan gidersin. Kaybedecek neyin var. Yapacağın tek şey, çalışacaksın. Hırsını antrenmandan alacaksın.