Teknik direktör Vitor Pereira, ligde, kupada ve Avrupa’da yoluna devam etmesine rağmen en çok eleştirilen hocaların başında geliyor...Portekizli çalıştırıcının özellikle yıldızlar topluluğundan oluşan Sarı-Lacivertli takıma oynattığı futbol çoğu kesim tarafından beğenilmiyor. Ancak her şeye rağmen tecrübeli hoca kulübün hedeflediği üç kulvarda da yoluna emin adımlarla ilerlerken takım da her geçen gün istenilen seviyeye ulaşıyor.İşte o Pereira eleştirilere rağmen dünyadaki tüm teknik direktörler arasında ilk 100 arasına girebilen Türkiye’den tek çalıştırıcı...Football Coach World Ranking’in her hafta yenileyerek yaptığı sıralamada Fenerbahçe’nin Portekizli çalıştırıcısı 84. sırada yer alıyor.

HERKESİ GERİDE BIRAKTI
Çok eleştirilmesine rağmen dünya genelinde ilk 100 arasında kendisine yer bulan Vitor Pereira, Türkiye’den de bir çok ismi geride bıraktı.

Yapılan sıralamada Şenol Güneş 108, Hamza Hamzaoğlu 129, Abdullah Avcı 206, Aykut Kocaman 224, Sergen Yalçın 307, Ersun Yanal 326 ve Mustafa Denizli de 941. sırada yer alarak Vitor Pereira’nın gerisinde kaldılar.
Sıralamanın ilk üçünde ise İspanyol çalıştırıcılar Luis Enrique, Unai Emery ve Guardiola yer aldı.