Fenerbahçe'de şu anda sadece iki forvet var: Robin van Persie ve Fernandao... Buna rağmen iki oyuncu zaman zaman yedek kalmayı sorun edip, takım içerisinde kriz çıkardı. Hal böyle olunca, Fenerbahçe’nin ara transferde yeni bir golcü daha almak istemesi, “3 forvetin rotasyonu nasıl olacak?” sorusunu akıllara getirdi. 

Varsa yoksa Rolan
Aslında Vitor Pereira, bu sorunun cevabını Kadıköy’de oynanan Molde maçından önceki basın toplantısında vermişti. 
Portekizli teknik adam, takımın gol yollarındaki sorununa rağmen çift forveti tercih etmediği yönündeki eleştirilere, “Kadro oluşurken benim isteğim en az 3 forvetti. Ben her zaman sahaya 2 forvetle çıkmayı, maçlara 2 forvetle başlamayı istiyorum. Sow’un ayrılmasının ardından böyle bir alternatifimiz kalmadı. Çünkü artık elimde 2 forvet var” yanıtını vermişti. Pereira, Bordeaux’nun yıldızı Diego Rolan’ın transferini, ‘çift forvet’ hayalini hayata geçirmek için çok istiyor. 46 yaşındaki teknik adam, Rolan’ın hem Van Persie hem de Fernandao ile iyi bir ikili olacağına inanıyor.

Daha çok hücum!
Eğer Uruguaylı yıldızın transferi gerçekleşirse, Pereira’nın ilk işi sistemi değiştirmek olacak. Bu sezon gol yollarında zorlanan Fenerbahçe, ikinci yarıda maçlara çift forvetle başlayıp, daha ofansif bir futbol ortaya koyacak. 2 golcüye, kanatlardan Nani ve Markovic destek verecek. Vitor Pereira, bu sayede Sarı-Lacivertliler’in gerçek potansiyelinin ortaya çıkacağına ve durdurulması çok daha zor bir takım haline geleceğine emin.