Eskişehir’de verdiği birçok kararla haftanın gündemine oturan Alper Ulusoy ile yardımcıları, futbolseverler ve yorumculardan sonra MHK’de de sınıfta kaldı.
Eskişehirspor-Fenerbahçe maçının hakem gözlemcisi İbrahim Aksoy’un Ulusoy’a 7.2 not verdiği öğrenildi. Bu, son dönemde bir hakeme verilen en düşük notlardan biri oldu.
İbrahim Aksoy’un Alper Ulusoy için takdir ettiği, 7.2 notu, hakemlik değerlendirmesinde, “Bu seviye maçları için yetersiz. Dinlendirilmesi gerekir” anlamına geliyor. MHK’nın rapor ve genel teamüller uyarınca Alper Ulusoy’u en az 4 hafta dinlendirmesi bekleniyor.

HAKEMLERE UYARI
Ulusoy ve ekibi, Fenerbahçe lehine verilmesi gereken penaltıyı vermeyip, olmayan penaltıyı vermeleri, Alpaslan’ın haksız yere kırmızı kart görmesi gibi kararlar nedeniyle yoğun biçimde eleştirilmişti.
Öte yandan, Merkez Hakem Kurulu’nun lige verilen arada yapılan tüm uyarılar ve eğitimlere rağmen hakem hatalarının can yakmaya devam etmesi nedeniyle, hakemlerin dikkatini çekeceği belirtiliyor.
Buna göre, özellikle son dönemde yoğun hatalara imza atan hakemlerle yakından ilgilenilecek ve toparlanmaları ciddiyetle istenecek.