Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başkentte Osmanlıspor taraftarının oluştuğunu belirterek, futbolcuların da taraftara güzel bir galibiyet hediye ettiğini söyledi.

Melih Gökçek, Osmanlıspor'un 3-2 kazandığı Galatasaray maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, başkent ekibinin çok güzel bir oyun sergilediğini ifade ederek, "Yenilen takım sıradan bir takım değil, Galatasaray. Çok mutluyum" dedi.

"Galatasaray'a şansımız tutuyor"

Osmanlıspor'un özellikle ilk yarıda birçok net pozisyondan yararlanamadığını vurgulayan Gökçek, "Galatasaray'a şansımız tutuyor, öyle gözüküyor. İnşallah bu iyi bir başlangıç olur ve futbolcular ilk 9 takım arasına girecek şekilde bir gayret gösterir. Galatasaray'a da başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Melih Gökçek, futbol takımlarının mali yapılarıyla ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Ligdeki para dağıtımını adaletsiz buluyorum. Sezon başında 4 büyükler ekstra para alıyor. Aldıkları, diğer takımların neredeyse sezon boyunca aldıkları para. Hiçbir zaman bu takımların diğerlerine yetişmesi mümkün değil. Gerekçe olarak 'onlar olmasa seyirci, yayıncı kuruluş da olmaz' deniyor. O zaman 4 takım kendi aralarında oynasın. Buna bir düzen gelmeli. Bazıları 'Fenerbahçe, kendi maçlarını çeker ve yayınlar' diyor. Karşı takım buna müsaade etmezse nasıl verecekler? Kendi sahasında oynarken de tek başına oynamıyor, iki takımlı bir oyun ortaya konuyor. Bu işi dengelemek lazım ki bundan sonra takımlar transferleri eşit şartlarda yapsın."

Melih Gökçek, "Galatasaray maçı için özel prim var mı?" şeklindeki soruyu, "Bunları ben bilemem. Ben takımın şiddetli bir taraftarıyım, o kadar" diye cevapladı.

Mehmet Güven: "Bizim için çok önemli maçtı"

Osmanlıspor'un orta saha oyuncusu Mehmet Güven ise çok önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi. Sahalarında daha önce puanlar kaybettiklerini hatırlatan Güven, "Bunu Galatasaray maçıyla telafi etmek istiyorduk. Bu gösterdiğimiz performansı, sonraki maçlarda da göstermemiz gerekiyor. Yoksa sıkıntı yaşarız. Bu sezon hedefimiz lige tutunmak. Sonraki hedef ne getirir, bunu ilerleyen maçları oynadıktan sonra göreceğiz" değerlendirmesinde bulundu.