Spor Toto All-Star 2016 karşılaşmasında Asya Karması, Avrupa Karması'nı 156-136 yendi.

Organizasyonda Avrupa Karması'nın başantrenörlüğünü Galatasaray Odeabank'tan Ergin Ataman, Asya Karması'nın başantrenörlüğünü ise Banvit'ten Selçuk Ernak yaptı.

Karşılaşmaya Micov ve Semih Erden'in basketleriyle 5-0'lık seri yakalayarak başlayan Avrupa Karması karşısında, Gabriel'in boyalı alanda bulduğu basketlerle oyunda dengeyi kuran Asya Karması, 5. dakikada 16-14 öne geçti. Karşılıklı sayılarla geçilen periyodun kalan bölümünde Asya Karması'nın Crocker ile üst üste bulduğu dış isabetlere, pota altında Dorsey ve Lampe ile cevap veren Avrupa Karması ilk periyodu 42-37 üstün geçti.

Müsabakanın ikinci çeyreğine üç sayı çizgisinin gerisinden Furkan Korkmaz ve Wilbekin ile skor üreterek başlayan Avrupa Karması, 13. dakikada Furkan Korkmaz'ın elinden yakaladığı isabetle farkı çift hanelere çıkarttı: 48-58. Hızlı hücumlarda Cedi Osman ve Heurtel ile skor üreten Avrupa Karması ilk devreyi 84-69 önde kapattı.

Mücadelenin üçüncü çeyreğine etkili başlayan Asya Karması Birch, Gabriel ve Bogdanovic'ten aldığı skor katkısıyla 22. dakikada farkı 8 sayıya indirdi: 76-84. Crocker ile üst üste bulduğu üç sayılık basketlerle oyun kontrolünü eline geçiren Asya Karması, 26. dakikada Gabriel'in sayılarıyla 97-96 öne geçti. Oyun üstünlüğünü çeyreğin sonuna kadar sürdüren Asya Karması, son dakikada Hardy'nin üç sayılık atışıyla farkı çift hanelere çıkarttığı (118-106) periyodu, 118-108 galip tamamladı.

Karşılıklı basketlerle başlayan mücadelenin son periyodunda Asya Karması'nın Crocker, Fortson ve Birch ile ürettiği basketlere Avrupa Karması Dorsey ve Wilbekin ile cevap verdi. Pota altında Gabriel ve Birch ile rakibine üstünlük kuran Asya Karması 36. dakikada farkı 20 sayıya çıkarttı: 138-118. Maçın kalan bölümünde rakibinin farkı kapatmasına müsaade etmeyen Asya Karması sahadan 156-136 galip ayrıldı.

MVP Pınar Karşıyaka'dan Gabriel

Maçın en değerli oyuncusu, 34 sayı 12 ribauntla oynayan Pınar Karşıyaka'dan Gabriel oldu.

Renkli görüntülere sahne olan All-Star 2016'da, 38. dakikada başantrenörler Ergin Ataman ile Selçuk Ernak, maçın hakemleri Recep Ankaralı ile Engin Kennerman'ı diskalifiye etti.

İki başantrenör, teknik faul çalıp hakemleri diskalifiye ederken, karşılaşmayı izleyen basketbolseverler hakemlere büyük destek verdi.

Tribünler doldu

Basketbolseverler, "Spor Toto All-Star 2016" organizasyonuna yoğun ilgi gösterdi. Ülker Sports Arena'da düzenlenen organizasyonda, tribünler tamamen doldu.