Sayıcı, 21 ülkeden sporcuların katıldığı dört günlük şampiyonada, performansını en yakın rakibinden 5 puan önde tamamlayarak kendi kategorisinde yer alan 7 sporcuya üstünlük sağladı. Madalya töreninin ardından duygularını paylaşan Sayıcı, geçen yıl talihsiz bir sakatlık geçirdiğini söyleyerek; “Sakatlık sonrasında katıldığım ilk yarışmada şampiyon oldum. Ülkemi ve okulumu geçirdiğim sağlık problemine rağmen en iyi şekilde temsil ettiğim ve madalya aldığım için çok mutluyum” dedi.
Hedefinin 4-7 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Sarajevo Open 2016 Şampiyonası’nda iyi bir derece almak olduğunu ifade eden Sayıcı, bu şampiyona için hemen hazırlıklara başlayacağını söyledi.
İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç, Sayıcı’yı, elde etmiş olduğu şampiyonluktan dolayı kutladı. Buz pateni gibi zor ve çok yaygın olmayan bir spor dalında başarılı olmak için çok çalışmak gerektiğini vurgulayan Koç, şunları söyledi:
“Öğrencimizin, böylesine zor ve emek isteyen bir spor dalında başarılı olması bizi çok sevindirdi. Sporda olduğu kadar akademik alanda da başarılı olması bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu başarılarını sürdürebilmesi için öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz kendisine destek oluyor.” Okul olarak sosyal yaşamın gelişimine büyük önem verdiklerini belirten Koç, şöyle konuştu: “Okullarımızda okul öncesi ve ilkokul seviyesinde buz pateni kulüpleri bulunuyor. Kulüplerimizde yetişen öğrencilerimizin gelecekte buz pateninde böyle başarılar elde etmeye devam edeceklerine inanıyorum.”