Ara transfer dönemi resmen sona erdi, ligin ilk devresini lider olarak bitiren Beşiktaş ise Ocak ayına 5 transferle damga vurdu. Bu arada Ocak ayındaki transferde Beşiktaş yönetimin gösterdiği "pazarlıkçı" tavır, kelimenin tam anlamıyla örnek alınacak türdendi. 

- Beşiktaş devre arası transferinde 6.7 milyon euro bonservis bedeli ödedi. Fakat siyah-beyazlı ekibin pazarlıkçılığı olmasa bu oyuncular; 25 milyon euro gibi bir rakama mal olabilirdi. Bu da siyah-beyazlıların 18.5 milyon euro (60 milyon TL) civarında kar ettiği anlamına geliyor. İşte rakamlarla bunun kanıtı: 
- 3.3 milyon euro bonservis bedeline transfer edilen Denys Boyko için kulübü Dnipro sezon başında 8 milyon euro, ara transferin başında ise 6 milyon euro bonservis istemişti. 
- Siyah-beyazlıların yaklaşık 1.5 senedir peşinde olduğu ve bedava aldığı Marcelo için Hannover 96 kulübünün istediği ilk rakam da yine 6.5 milyon euro'ydu. 
- 1.1 milyon euro'ya bonservisini aldığı Alexis için de Getafe kulübü daha Aralık başında Beşiktaş'tan 2.5 milyon euro bonservis bedeli talep etmişti. 
- Beşiktaş Aras'ı da 1.3 milyon euro'ya mal etti. Hem de 300 bin euro'ya kiralayarak kar etti. Aras, Gökhan Töre'nin transferi zamanında Beşiktaş'ın gündemine gelmiş, o dönemde takımı 8 milyon euro bonservis bedeli talep etmişti. 
- Son günde alınan isim Kaan Baysal olurken, 20 yaşındaki oyuncu için de herhangi bir bonservis bedeli ödenmedi.