Gencer, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Antalya şubesini ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kulüpler Birliği Vakfının şirketleşme çalışmalarının devam ettiğini dile getirerek, mayıs ayında gerekli yasal düzenlemenin çıkmasını beklediklerini söyledi.Gültekin Gencer, şöyle konuştu:"İngiltere Premier Lig AŞ'in yıllık gelirinin 1,5 milyar pound, şampiyon takıma 100 milyon pound, küme düşen kulübe de 60 milyon pound ödeniyor. Türkiye'de ayak bastı parası dışında, galibiyet ve sportif başarıya göre para alınıyor. Ekstra, şampiyon olana ve ilk altıya para veriliyor. Bunun dışında para ödenmiyor. Ancak Türkiye'de şampiyon olmuş takım, mali durumu en kötü olan takım. Şampiyon olmuş takımların hepsi inanılmaz derecede borç batağında. Fenerbahçe dışında hepsi çok zor durumda. İnanılmaz rakamlar konuşuluyor. Anadolu kulüplerini de söylemeye gerek yok."

Konyasporlu oyuncudan Eto'o'ya transfer isteği 
Kulübü 40 milyon lira borçla devraldıklarını, küme düşüp tekrar Süper Lige çıktıklarını hatırlatan Gencer, haziran ayından bu yana yönetimin oluşturduğu parayla 70 milyon lira ödeme yaptıklarını belirtti. 
Gültekin Gencer, toplam banka kredi borçlarının da 21 milyon lira olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: 
"Bugün Süper Lig'e ayak bastı parasının 25 milyon olduğu bir yerde 21 milyon borç, kabul ediliyorsa bir şey söylemeyeceğim. Sadece Bursasspor'un banka borcu 140 milyon lira. Torku Konyaspor maçından sonra, Konyasporlu futbolcunun Eto'o'ya 'Beni transfer et Antalyaspor'a. Dört aydır para alamıyorum' dediğini biliyoruz. Mevcut kadromuzun tamamının, 31 Aralık 2015 tarihi itibarıyla kulüpten 1 lira alacakları yok. Hiçbir yerden yardım almaksızın, sadece 10 gün içinde ödediğimiz para 6 milyon lira. Bütün futbolcular da bunu biliyor. Parasını alamayan birkaç futbolcu varsa, transferleri netleşmediği içindir. Gidip gitmeyecekleri belli olmadığı için. Sezon sonuna kadar da bize lazım olan para taş çatlasa 25 milyon lira. Önümüzdeki dönemde toplam 45 milyon lira gelir elde edersek, kafa kafaya gireriz." 
Türkiye'ye gelmiş geçmiş en büyük yıldız futbolcu olduğunu öne süren Gencer, takımın bu sayede dünya takımı olduğunu belirtti. Bugün Türkiye ve dünyadaki transferlerde Antalyaspor'un adının akla geldiğini belirten Gencer, buna karşın Eto'o'nun reklamını iyi yapamadıklarını, hala reklamlarda Drogba'nın oynatıldığını ifade etti. 

"Antalyaspor Kulübünün ceza alması için uğraşıyorlar"
Gültekin Gencer, Ziraat Türkiye Kupası'na Torku Konyaspor karşılaşması ile veda ettiklerini söyledi. Karşılaşmada, 2 bin taraftarın kendilerini yalnız bırakmadığını anlatan Gencer, bunun da taraftarların takımına sahip çıktığını gösterdiğini dile getirdi.Gencer, taraftarlarının 25 bin kişilik rakip taraftarı bastırmasının rahatsızlık verdiğini savunarak, şöyle konuştu: "Taraftarlarımızın peşinden, bir takım söylemler ve raporlar peşindeler. Antalyaspor Kulübünün ceza alması için uğraşıyorlar. Bunlara anlam veremiyoruz. Futbol, kardeşlik ve dostluk içerisinde olması gereken, birlik ve beraberliği sağlayacak bir oyundur. Antalyaspor olarak sahamıza hangi takım gelirse gelsin muhakkak davet ediyoruz, ihtiyaçları var mı diye soruyoruz. Yardımcı oluyoruz. Yönetimlerle yemek yiyoruz. Konya'ya yönetim kurulu olarak bir kısım arkadaşlarla gittik. Hem maçtan önce hem de sırasında 'Hoş geldiniz' denmemesi üzüntü verici."

"3 puandan başka bir beklentimiz yok"
Ziraat Türkiye Kupası ve ligde, 7 Süper Lig takımıyla maç yaptıklarını ve bir gol atıp, bir puan aldıklarını hatırlatan Gencer, şunları kaydetti: "Bu hakikaten içler acısı bir olay. Hoca ve teknik heyetle konuştuğumuzda, 'Geçiş dönemindeyiz, geldiğimiz zaman kanat oyuncularımız sakattı, bazı mevkilerdeki oyuncularımızda sıkıntılarımız vardı. Bu süreçte kim kalacak kim gidecek mevzusundan dolayı tam konsantre olamadık. Bundan sonra gerçek Antalyaspor'u izleyeceğiz' dediler. Hem transferler hem de oluşmuş sorunlarla ilgili ciddi mesafe katettik. Bugün itibarıyla transferi de bitirdikten sonra hiçbir problemimiz yok. Bu saatten sonra da kimsenin mazereti yok. Kimsenin mazeretinin olamayacağına yönelik de yönetim olarak söz veriyoruz. Artık, telafisi olmayan bir 15 maçlık döneme girdiğimizin hepimiz farkındayız. İhtiyacımız olan tüm noktalara transferlerimizi yaptık. Belki tarihinde oluşmayan bir kadro oluştu. Yönetim ve şehir olarak, sahadaki futboldan ziyade 90 dakika bittikten sonra skor tabelasında hanemize yazılmış 3 puandan başka bir beklentimiz yok."Gencer, cuma günü oynayacakları Fenerbahçe maçına 3 puan almak için çıkacaklarının altını çizerek, "Seyirci rekorunun kırılacağını düşünüyorum. Bu konuda herkesi Antalyaspor'a sahip çıkmaya, hep beraber üç puan almaya davet ediyorum" dedi.

Ara transferde 8 milyon lira gelir
Gencer, transfer politikalarının, sosyal medyada ve çeşitli ortamlarda eleştirildiğini, ancak veremeyecekleri hiçbir hesabın olmadığını belirtti.Tüm hesapların, dernek yöneticilerinin ellerinde dolaştığını ifade eden Gencer, her bakımdan açık olduklarını, eski yöneticilerden de gelip isteyenlere belgeleri verdiklerini söyledi.Gencer, transfer döneminde kulübü arayan tüm menajerlere satmak ve kiralamak istedikleri oyuncuların listesini verdiklerini anlatarak, satılan ve kiralanan oyunculardan kulübe 8-8,5 milyon lira katkı sağladıklarını vurguladı.