Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in çağrısı üzerine eski başkan ve üst düzey yöneticiler, Türk Telekom Arena'da bir araya geldi. Özbek bu önemli toplantıya eski başkanlar Ali Tanrıyar, Selahattin Beyazıt, Alp Yalman, Faruk Süren, Mehmet Cansun, Adnan Polat, Ünal Aysal ve Duygun Yarsuvat'ın yanı sıra Ali Dürüst, Adnan Öztürk, İrfan Aktar, Eşref Alaçayır ve Mehmet Helvacı'yı davet etti. Top lantıya Adnan Polat'ın gelmemesi damga vurdu. Ünal Aysal yurt dışında, Mehmet Helvacı şehir dışında oldukları için davete olumsuz yanıt verdi. Selahattin Beyazıt ve Ali Tanrıyar ise sağlık sorunları nedeniyle başkanlar zirvesine katılmadı. UEFA'nın Avrupa'dan 1+1 yıllık men cezası istemesi üzerine camianın önemli isimleriyle bir araya gelme kararı alan Özbek, 12 Şubat'ta yapılacak son toplantı öncesi yapılacak savunmayla ilgili bilgilendirme yaptı. Görüşleri dinledi. 

Daha sık buluşacaklar 
Bunu da kamuoyuna açık yaparak bir anlamda "Artık herkes taşın altına elini koysun" mesajını gönderdi. Son Gaziantep maçında takımla tribünün barışmasını örnek gösteren Özbek, camia içindeki kavgalara son vermeleri gerektiğini bildirdi ve "Gelin kavgaya son verelim ve bu sorunları hep birlikte çözelim" dedi. Yarsuvat başta tüm isimler, destek sözü verip, çözüm önerilerini aktardı. Ayrıca UEFA görüşmesinde her türlü yardıma hazır olduklarını bildirdi. Toplantıdan birlik mesajları çıkarken daha sık bir araya gelme kararı da alındı

Gerekirse seçime gideriz
Galatasaray 'da dün akşam gerçekleştirilen başkanlar toplantısında ilginç diyaloglar yaşandı. Perde arkasında yaşananlara FOTOMAÇ ulaştı. Yaklaşık 1 saatlik sunumun ardından ilk söz alan isim Divan Başkanı İrfan Aktar oldu ve Riva'nın satılmasını önerdi. Bunun üzerine eski başkan yardımcısı Adnan Öztürk, ortak akılla hareket edilmesini talep ederken, eski başkan Duygun Yarsuvat, seçim talebinde bulundu. Başkan Dursun Özbek ise mart ayına kadar görev devam edeceklerini belirtip, "Gerekirse mart ayında seçim kararı alırız" diye konuştu.

G.Saray'ın borcu yok
Başkanlar Zirvesi sonrasında kameralar karşısına geçen başkan Dursun Özbek, "Toplantıda bundan sonra izleyeceğimiz yolu anlattık. Başkanların fikirlerini aldık. Çok verimli geçti. UEFA'ya daha kuvvetli gideceğiz. UEFA'nın Finansal Fair Play uygulaması futbola kara para girmesin, şike olmasın diye var. Dolayısıyla G.Saray FFP regülasyonuna ters bir şey yapmamıştır. G.Saray'ın hiçbir sporcusuna borcu yok, vergi borcu yok. Bunları anlatacağız" diye konuştu. Aysal, seçimle ilgili soruya ise "Mayısta erken seçimle alakalı bir konu yok. Gündemimizde böyle bir şey yoktu. Tüm camia bütünleştik" diye yanıt verip kulislerde konuşulan seçim iddialarını da yalanladı.