Güneş "Hayır" yönetim "20" dedi

Beşiktaş'ın Arjantinli yıldızı Jose Sosa'ya Çin'den gelen 15 milyon Euro'luk teklife, yönetim cephesi ve Şenol Güneş farklı tepkiler verdi.

Beşiktaş, Demba Ba'nın ardından tecrübeli stoperi Ersan Adem Gülüm'ü de Çin'e yolladı ancak Çinliler Siyah-Beyazlılar'ın peşini bırakmıyor.Arjantinli yıldız Jose Sosa için 15 milyon Euro teklifte bulunan Çinliler'e ret cevabı veren Beşiktaş yönetimi, teklifin 20 milyon Euro'ya çıkması halinde pazarlık masasına oturulacağını iletti.

Güneş'in tavrı net
Takımda kalmasını istemesine rağmen Ersan'ın satışına göz yuman Güneş ise Sosa'nın satılmasını kesinlikle istemiyor. Yönetimle görüşen ve Arjantinli yıldızın ne pahasına olursa olsun sezon sonuna kadar kulüpte kalması yönünde görüş bildiren Şenol Güneş, Sosa'nın satılmasına onay vermedi. Siyah-Beyazlı yönetim ise şu anda Sosa'ya yapılan 15 milyon Euro'luk teklifi reddetti ve Çinliler'e " teklifi 20 milyon Euro'ya çıkartın o zaman görüşelim" mesajını verdi.

Önerdikleri yüksek bonservis ücretleriyle transfer piyasasını yükselten Çin kulüplerinin Sosa için 20 milyon Euro'yu bulan bir teklifle tekrar Beşiktaş'ın kapısını çalıp çalmayacağı merak konusu...

Albayrak: Göndermeyeceğiz
Öte yandan DHA'ya açıklamalarda bulunan Beşiktaş Basın sözcüsü Metin Albayrak, 'Jose Sosa için teklifler olduğu doğru ancak bunları düşünmeden reddettik. Ersan'ı da satmayacaktık ama O'nun için özel bir durum oluşmuştu. Kendisi de gitmeyi çok istiyordu. Hayırlısı olsun" ifadesini kullandı.