Türk Telekom Arena'da yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Kocaman, maçın 70 dakikalık bölümünde oyunun kontrolünü elinde bulundurduklarını vurgulayarak, "Galatasaray, Fenerbahçe'nin dünkü mağlubiyetinden sonra nispeten ufukta beliren Şampiyonlar Ligi isteğiyle maçın ritminde istediği seviyeye çekmek için çaba gösterecek gibi gözüküyordu. Maçın ilk yarısı ve 70. dakikaya kadar oyun tamamen bizim kontrolümüzdeydi. Bu seviyeye gelmek bizim adımıza sevindiriciydi" diye konuştu.

Tam sahada baskılı oynamaya çalıştıklarını anlatan Kocaman, "Bunu da başardık. Galatasaray'ın sahaya yerleşmesine izin vermedik. Hücumlarımızın net ve kaliteli olduğu konusunda olumlu konuşmak doğru olmayabilir ama oyunun bütününe bakıldığında sezonun ilk yarısının üstüne çıkabileceğimizi gösterdik. Performansımız, ligin ilk 5-6'sı arasındaki yarışta yer bulmak için bize umut verdi" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın son 30 dakikadaki baskısının normal olduğunu söyleyen Aykut Kocaman, "65-70. dakikadan sonraki baskı normal. Karşınızdaki büyük ve kendi sahasındaki kazanma refleksi yüksek olan bir takım. Bunları zaman zaman beceri ve beceriksizlik, zamana zaman da şansımızın yardımıyla savuşturmayı başardık. Gelecek yıllar adına çok değerli bir puan aldık. Yarışa güçlü bir şekilde devam edeceğimizin sinyallerini verdik" değerlendirmesinde bulundu.

Kulüplerin mali sorunları

Aykut Kocaman, kulüplerdeki mali sorunlar nedeniyle futbolun ölmek üzere olduğunu bildirdi.

Ellerinde olanın kıymetini bilmeleri gerektiğini anlatan Kocaman, "Futbol ölmek üzere. Dünyadaki en değerli şeylerden bir tanesini el birliğiyle öldürme gayreti içindeyiz. Buna yönetici, teknik adam, futbolcu ve medya dahil. Elimizdeki altın tavuğu kesmek üzereyiz. Elimizdekilerin değerini bilmeliyiz. Onları geliştirmeli, onlarla kulüplerin bütçelerini düzeltmeliyiz. O olmadan batağa doğru gidiyoruz. Kulüplerimizin çoğu, kibar tabirle mali sıkıntı içinde. Esas itibarıyla sıkıntı değil. Bitmiş haldeyiz" şeklinde konuştu.