2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda yüksek atlamada finale kalarak Türk atletizm tarihinde bir ilki gerçekleştiren milli atlet Burcu Yüksel, Rio'da da aynı başarıyı yakalamak istiyor.

Olimpiyat barajını geçmek için temmuz ayına kadar süresi olan Burcu Yüksel, AA muhabirine hedeflerini anlattı. Londra'daki başarısından sonra ara vermeden 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na hazırlandığını anlatan 26 yaşındaki atlet, "Londra'da final yarıştıktan sonra benim için 2016 hazırlıkları başladı.Olimpiyatlara bir yılda değil 4 yıllık çalışmalarla hazırlanırsınız. Londra Olimpiyatları'nda yüksek atlamada finale çıkan ilk Türk sporcu oldum, Rio'ya gidip tekrar finalde yer almak istiyorum. Finalde de ilk 5'in içinde yer almalıyım. Çalışmalarımın karşılığı olan madalyayı hedefliyorum" ifadelerini kullandı.

Uzun süredir İstanbul'da kamp yaptığını belirten ve 1.93 metre olan olimpiyat barajını kısa sürede geçeceğini aktaran başarılı sporcu, "Barajı salonda geçmek istiyorum. Salonda son 3 yarışım kaldı. Şu ana kadar 1.87 metre atladım, kota 1.93 metre. Çok yakınım. Çok az kaldı. Aralık ayından bu yana her gün sabah akşam çalışıyorum. Tamamen hedef noktamız olimpiyat" şeklinde konuştu.