Fenerbahçe'nin Portekizli yıldızı Luis Nani, Çin'den gelen teklife hız sınırını aşarak koşuyor.

Sezon başında Manchester United'tan transfer edilen Luis Nani, Çin'in yolunu tutuyor. Portekizli yıldız, Shanghai Shenhua takımından gelen astronomik teklife "balıklama" atladı. Devre arasında sunulan rakamlar ise Fenerbahçe için 20 milyon Euro bonservis, 29 yaşındaki oyuncu için ise 4 yıllık 40 milyon Euro'ydu. Başkan Aziz Yıldırım, "Burası bakkal değil. Amacımız kar etmek değil, şampiyonluk. Sportif başarı önce gelir" diyerek Portekizli futbolcuya izin vermedi. Üstelik Nani'nin uzun süren ısrarına rağmen.

"TAKIMI ŞAMPİYON YAP, İZİN VERECEĞİM"

Hatta Yıldırım teklifi divanda duyurdu, "Nani gitmek istemedi, ona teşekkür ediyorum" diye de ekledi. Aslında Portekizli oyuncu 3+1 yıllık sözleşme için önerilen 40 milyon Euro için bavulunu toplamaya hazırdı. Başkan Yıldırım, "Takımı şampiyon yap, sezon sonu izin vereceğim" diye Nani'nin gönlünü aldı. Son dönemde Nani'nin formsuzluğu, Akhisar Belediyespor maçına gitmek istememesinin altında da bu kriz yatıyor.

FENER NANİ'Yİ 20 MİLYON EURO'YA SATACAK

Fenerbahçe, Nani'yi 6 milyon Euro'ya aldı, 20 milyon Euro'ya satacak. Nani, Fenerbahçe'den yılda 5 milyon Euro (maç başı ve primler dahil) kazanıyor. Çin ekibinden kazancı yıllık 10 milyon Euro'yu geçecek.