Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, Fransa ile oynanan hazırlık maçının ardından Türkiye'de yaşanan terör saldırıları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"AİLEM İÇİN DAHA KORUMACI BİR TUTUM SERGİLİYORUM"

Terör konusunda artık ciddi bir tecrübeye sahip olduğunu belirten Hollandalı yıldız, yaşananların mesleki kariyerine ilişkin kararlarını etkilememesine kişisel olarak dikkat ettiğini ancak aynı durumun ailesi için geçerli olmadığını söyledi. Ailesi söz konusu olduğunda daha korumacı bir tutum sergileyen deneyimli yıldız, "Yaşananlardan kendinizi tamamen soyutlamanız da mantıksız. İşin bir de aile boyutu var. Ailemi düşündüğüm zaman, böyle zamanlardan dışarıda olmamalarını tercih ediyorum. Özellikle de geç saatlerde… Ama burada yaşananlar her yerde, herkesin başına gelebilir. Amsterdam'da yolda yürürken bile bunları yaşayabilirsiniz" dedi.

"YOLANTHE DÖNER Mİ BİLMİYORUM"

Sneijder ayrıca, şu an iş için Amerika'da olan eşinin Türkiye'ye dönüp dönmeyeceğinin netlik kazanmadığını da belirtti. Deneyimli futbolcu, "Yolanthe şu an iş için Amerika'da ancak İstanbul'a geri döner mi bilmiyorum. Ben milli takım kampından sonra İstanbul'a döneceğim. Umarım her şey yoluna girer" ifadelerini kullandı.