Bu sezon transfer harekatını erken başlatan Galatasaray’ın gündemindeki isimlerden biri de Havard Nordtveit. 25 yaşındaki Norveçli ön libero, Bundesliga’da agresif ve sert futboluyla tanınıyor. 1.88’lik boyuyla hava toplarına da hakim olan 25 yaşındaki futbolcu, 2011’den beri Borussia Mönchengladbach forması giyiyor.

Martin Linnes’in de milli takımdan arkadaşı olan Nordtveit, ön liberonun yanı sıra orta sahada hem hücuma dönük hem de sağ bekte görev yapabilmesiyle, tam bir joker konumunda. Sarı- Kırmızılı takımın sezon başından beri dolduramadığı Felipe Melo’nun boşluğunu doldurma ihtimali bulunan Nordtveit’in kontratının sezon sonunda bitecek olması da, Galatasaray Yönetimi’nin iştahını kabartıyor. Buna rağmen Aslan’ın bu transferde işi hiç kolay olmayacak gibi görünüyor.

Arsenal ve Liverpool

Galatasaray’ın Nordtveit transferindeki rakipleri Premier Lig’den... 25 yaşındaki futbolcuyu yetiştiren Arsenal’in yanı sıra Klopp yönetimindeki Liverpool’un da devrede olduğu belirtiliyor. Sarı-Kırmızılılar işte bu yüzden elini çabuk tutmak istiyor. Yeni sezonun teknik direktörü belirlenmeden bu transferin bitirilmesi planlanıyor. Norveçli futbolcuya senelik 2 milyon Euro, artı 1 milyon Euro imza parası teklifi yapılacak. Linnes’le menacerinin aynı olması da, Nordtveit konusunda Galatasaray’ı avantajlı kılabilir.