Fenerbahçe'nin 15 milyon euroluk teklifini sezon başında geri çeviren Santos'un, mali kriz yüzünden bu kez evet diyeceği belirtildi. Brezilya'nın ünlü kanalı Sports TV, sarı-lacivertlilerin sezon başı ve devre arasında kadrosuna katmak istediği 'Gabigol' lakaplı oyuncunun transferini bu kez noktalayacağını iddia etti. Fenerbahçe'nin daha önce 15 milyon euro önermesine rağmen kulübü Santos'un 25 milyon euro'da ısrar ettiği Gabriel için Brezilya ekibinin yeni bir teklif beklediği belirtildi. Sports TV'nin iddiasına göre mali krizde bulunan Santos kulübü, Fenerbahçe'den gelebilecek olan 15 milyon euroluk teklifi bu kez kabul edecek. Bu şekilde mali açıdan rahatlamak isteyen Brezilya kulübü oyuncunun sözleşmesine ise sonraki satıştan pay koydurmak istiyor.

Nani ve Markovic'in yerine 'Gabigol'
Fenerbahçe'nin, Nani'nin Avrupa'dan teklifler alması,Markovic'in de kiralık olması sebebiyle Gabriel konusunda yeni bir girişimde bulunmaya hazırlandığı belirtilirken Brezilyalı futbolcu için 15 milyon euroyu gözden çıkarabileceği aktarıldı.

Gabigol, Fenerbahçe'yi istiyor
Barbosa, daha önce sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Carlos, Alex, Zico gibi büyük isimlerin görev yaptığı takımdan teklif almak beni gururlandırdı." diye konuşmuştu. Golcü futbolcu bu açıklamasıyla transferi için sarı lacivertlilere açık kapı bırakmıştı.