Galatasaray'ın alt yapısından çıkan ve 2002 yılından bu yana sarı kırmızılı formayı giyen Sabri Sarıoğlu sezon sonunda takımdan ayrılmaya hazırlanıyor. Önceki günlerde adı Premier Lig takımlarıyla anılan Sabri Sarıoğlu'nun eski hocası Hamza Hamzaoğlu ile görüştüğü ve gelecek sezon için Bursaspor ile temasta olduğu belirtildi.
Öncelik Galatasaray'ın
Her fırsatta Galatasaraylı olduğunu ve 'Galatasaraylı Sabri' olarak futbolu bırakmak istediğini belirten futbolcunun sezon sonunda sarı kırmızılı yönetimle yapacağı görüşmelerde anlaşma sağlanması durumunda takımda kalmak istediği aktarıldı. Ancak yönetimin Sabri ile ilgili olumsuz bir karar vermesi durumunda milli futbolcunun Bursaspor'un teklifini değerlendirmeye alacağı ifade edildi.
Hamza Hamzaoğlu'nun gözü Galatasaray'da
Galatasaray'ın eski teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, gelecek sezon için yapacağı transferlerde eski öğrencilerini ön plana alıyor. Hali hazırda devre arası transfer döneminde Galatasaray'dan Jem Karacan'ı kiralık olarak transfer eden genç teknik adam, sezon sonunda sözleşmesi sona eren Sabri Sarıoğlu ve Emre Çolak'ın transferleri için de sezon sonunu bekliyor. Hatırlanacağı üzere Hamza Hamzaoğlu, sezon başında Galatasaray'dan kiralanan Sercan Yıldırım için de bonservisinin alınması yönünde Bursaspor yönetimine onay vermişti.