İstanbul Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı projesinde üçüncü etap çalışmaları başladı.

Belediyenin Cebeci Tesisleri'nde gerçekleştirilen kampı ziyaret eden eski milli futbolcu ve teknik direktör Feyyaz Uçar, deneyimlerini geleceğin futbolcu adaylarıyla paylaştı.

Gençlere iyi bir golcünün durması gereken yerleri ve topa vuruş tekniklerini gösteren Uçar, minik futbolcu adaylarına top atarak kafa vuruşu çalıştırdı.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan teknik direktör Uçar, Türk futbolunun tesisleşme açısından önemli bir ivme kazandığına dikkati çekerek, hükümetin bu konuda takdir edilmesi gerektiğini söyledi. Genç oyuncuların da mantalite olarak gelişme göstermesi gerektiğinin altını çizen Uçar, "Bu tesisler gençlerimiz için büyük bir fırsat. Minik oyuncularımızın, futbolun yanı sıra eğitimlerine de çok önem vermeleri gerekiyor. Hem spor hem de eğitim aynı anda yürütülebilir. Eğitim alan futbolcunun anlayış olarak da çok ileri noktalara ulaştığı gerçeğinin unutulmaması gerekiyor." diye konuştu.

Medipol Başakşehir Kulübü'yle gelecek vadeden sporcuların tespit edilerek Türk futboluna kazandırılması amacıyla hayata geçirilen proje 5 Haziran'a kadar devam edecek. Proje kapsamında, 10 yaş altı ve 11-15 yaş grubundaki 4 bin 56 gence belediyenin 22 spor tesisinde futbol eğitimi veriliyor.