Galatasaray'ın eski 2. başkanı Adnan Öztürk'ün kulüp disiplin kuruluna yazılı başvuruda bulunarak, eski başkan Adnan Polat tarafından 'başkan kontenjanı'ndan kulübe üye yapılan Zekeriya Öz'ün üyelikten çıkarılması için dilekçe ile başvurduğu öğrenildi.

Öztürk, halen yurt dışında kaçak konumunda bulunan Öz'ün üyelikten çıkarılması için dilekçesinde şu ifadeyi kullandı:

"Saygıdeğer Disiplin Kurulu Başkanı ve üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti ve değerlerine son derece bağlı olan ve görevleri başında bu değerleri korumak ve koruyacak gençler yetiştirmek olan kulübümüzün tüm sevenleri ama en başta genel kurul üyeleri tarafından sahip olduğu değerler çerçevesinde korunmak zorunda olduğu malumunuzdur.

"TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK ADLANDIRILAN BİR YAPI İLE BİRLİKTE ANILIYOR OLMASI..."

04.05.2010 tarihinde, dönemin başkanı Adnan Polat tarafından, başkan kontenjanından üye yapılmış 15286 sicil nolu Zekeriya Öz isimli üyenin, kulübün herhangi bir değerini temsil etmek ve korumaktan yoksun olması, aksine Türkiye Cumhuriyeti tarafından terör örgütü olarak adlandırılan bir yapı ile birlikte anılıyor olması kanaatimce kulübümüzde üye olarak kalmamasını gerektirmektedir.

İsmi geçen üyenin kulübümüzle olan üyelik ilişkisinin sona erdirilmesi için gerekli araştırmanın yapılarak, gereğinin yerine getirilmesini saygılarımla arz ederim."