Yorumcu Mehmet Demirkol, Ersun Yanal için, "Ben olduğum sürece gelemez" diyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı eleştiriler yaptı.

NTV Spor'daki Spor Servisi programında Aziz Yıldırım'ın dün yaptığı basın toplantısını değerlendiren Demirkol, spiker Ercan Taner'in, "Ersun Yanal'ın gelemeyeceğini net bir şekilde deklare etti" ifadeleri üzerine şunları söyledi:

"18 YIL BOYUNCA ÇALIŞTIĞI HOCALARIN HANGİSİNDEN MEMNUN?"

"Daum için de dedi? Daum'un uyuşturucu hikayesi vardı. 'Bundan yargılanan birisi Fenerbahçe'de görev yapamaz' dedi, Daum 2 kez geldi. Olabilir, insanın fikri değişir. O konuda neden fikir değiştirdin denmez. İnsanoğlu tekamül eder. Fikri değişir. Eğer Aziz Yıldırım, 'Ersun Yanal bir daha gelemez. Benden sonra da gelemez. Aykut Kocaman ben buradayken gelemez, ben gidersem gelebilir. İsmail Kartal, 'eğitim al' dedim almadı. Mustafa Denizli gelemez" bu söylediklerinde haklıysa, kim gelebilir? 18 yıl boyunca Aziz Yıldırım'ın çalıştığı teknik direktörlerden hangisinden memnun?

"PROBLEM HOCALARDA DEĞİL, SEÇENDE"

Ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor. 18 yıl boyunca Aziz Yıldırım hiç doğru teknik direktörü seçmemiş. Kendi söylediklerinden o çıkıyor. Başka bir şey bulamıyorum. Pereira da kalacak demiyor. Kendi bakış açısıyla, 18 yıl boyunca sürekli yanlış teknik direktör seçmiş. Ben çoğunun yanlış olduğunu düşünmüyorum. Kendisi yanlış teknik direktörü seçtiyse, problem hocalarda değil, seçende."

"BU TOPLANTININ ESAS SEBEBİ BAŞKA BİR ŞEYDİ"

Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından sarı-lacivertli ekibin başkanının sürekli yanlış teknik direktör seçtiği anlamı çıktığını tekrarlayan Mehmet Demirkol, "Perşembe günü basın toplantısı yapılacağı açıklandı. Basın toplantısında konuşulanların çoğu bugüne kadar olup bitenlerle ilgiliydi. Demek ki Aziz Yıldırım başka bir şey anlatacaktı. Ama sonra vazgeçti. Ya da haftasonunda olup bitenler daha üzerinde konuşulası şeyler oldu o yüzden vazgeçti. Basın toplantısı kararının verilme sebebi bu konuşulanlar değildi, başka bir şeydi. Belki bu sabah olan şikede kumpas operasyonu. Onunla ilgili mi bir şey söyleyecekti, onunla ilgili mi beklentisi vardı bilemiyorum" açıklamalarını yaptı.

"AZİZ YILDIRIM AN İTİBARİYLE HAKLI ÇIKTI"

Ercan Taner'in Aziz Yıldırım'ın daha önce söylediği "UEFA'da neler olacak, bakın göreceksiniz. İkincide de bu olay kapanmadı. Bu kumpası yapanlar da bazı şeyler yaşayacak" şeklindeki sözlerinin gerçekleştiğini hatırlatması üzerine, "An itibariyle haklı çıktı; doğru. Futbol içine bakacak olursak Ersun Yanal ile ilgili söylediklerinden Fenerbahçe'nin doğru teknik direktör seçemediği ortaya çıkıyor. Çünkü kapıdan içeri giremeyecek kadar problemli ayrılınıyorsa, 1-2 teknik direktörle olur da hepsiyle böyle olunca seçimde bir problem var demek" diye konuştu.