Konyaspor sezon bitimiyle birlikte isim değişikliği yaşayacak. Önümüzdeki sene yeni bir isimle lige 'merhaba' diyecek olan takım bundan sonra Atiker Konyaspor olarak sahalarda mücadele verecek. Torku'nun isim sözleşmesi gelen bilgilere göre bu yıl sonlanıyor. Bu nedenle önümüzdeki sezon yeşil-beyazlılara Atiker isim sponsoru olarak adını verecek. Anlaşmanın kapsamı gereği ise süre olarak 3+2 yıllık olacağı belirtildi. Atiker ve Konyaspor arasında bugün basının da katılımıyla bir imza töreni gerçekleştirildi.

Torku Konyaspor da yapılan anlaşma ile ilgili resmi internet sitesinden bir bilgilendirme yaptı. İşte o açıklama;
Kulübümüz ile Atiker arasında 3 yıllık isim sponsorluk sözleşmesi imzalandı Yapılan görüşmeler sonrasında anlaşma sağlanan Atiker Şirketler Grubu ile Konyaspor'umuz arasında 3 yıllık isim sponsorluk sözleşmesi Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu içerisinde yer alan basın toplantı odasında imzalandı.

Süper Lig'de üçüncü durumda olan ve taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Torku Konyaspor'un isim değişikliğine gitmesi taraftarlar arasında şaşkınlık yaşattı. 'Torku'nun Konya ile özdeşleştiğini düşünen taraftarlar Atiker ismine alışmanın zor olacağını ifade etti.

Konyaspor'a Turkcell başta olmak üzere çok sayıda ulusal markanın sponsor olmak istediği ancak Konyasporlu yetkililerin önceliği Atiker'e verdiği kaydedildi. Yeşil beyazlı yönetimin stadyumun isim sponsorluğu için de görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.