Spor Toto 3. Lig'de şampiyon olarak 2. Lig'e yükselen B.B. Erzurumspor'da, şampiyonluk kutlamaları öncesinde basın toplantısı gerçekleştirildi. Havuzbaşı kent meydanında düzenlenen toplantıya Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, B.B. Erzurumspor Başkanı Av. Ali Demirhan, B.B. Erzurumspor yöneticileri, Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, Kaptan Mehmet Albayrak ve futbolcular katıldı.

"NİCE ŞAMPİYONLUKLARI BERABER YAŞAYACAĞIZ"

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, başarıda herkesin payı olduğunu söyledi. Sekmen, "Hep birlikte bu zafere yürüdük. Burada münferit bir şey yapmak mümkün değil futbol takım oyunudur. Takım oyununu hoca oynatıyor ama biz de bundan ders alıyoruz. Şehirde de takım oyunu oynarsak nice şampiyonlukları beraber yaşayacağız." dedi.

FUTBOLCULARA DAİRE SÖZÜ

"Başarıları ödüllendirmek gerekir." diyen Sekmen, futbolculara daire sözü verdi. Başkan Sekmen şöyle konuştu:

"Ben ikinci dönemin belli aşamasında futbolcu kardeşlerimize dedim ki hepinize birer daire vereceğiz. Hocamız bize listeyi sunacak bizler de takip edeceğiz. İnşallah meclisten kararı çıkartarak kardeşlerimize yaptığımız dairelerden vereceğiz. Analarının ak sütü gibi helal olsun. İleriki başarılarında da bunun daha üst kaliteli dairesini vereceğimizi ifade ediyorum. Marifet iltifata tabidir."


"ERZURUM HAK ETTİĞİ YERE GİDECEK"

Başarının istikrarlı olarak devam etmesini istedikleri vurgulayan B.B. Erzurumspor Başkanı Ali Demirhan, "Erzurum'a büyük bir sevinç yaşattık. Bunun bir parçası olmaktan büyük bir onur ve gurur duydum. Şehrimizdeki tüm paydaşlarımızla şampiyonluğu kazandık. İnşallah bu başarı istikrarlı bir şekilde sürdürülür. Erzurum hak ettiği yere gidecek. Bugünkü şampiyonluğun bir mimarı varsa bunun adı Mehmet Sekmen'dir. Başkanımız her daim bizim arkamızda dimdik durdu. Bizlere inandı bizler de takıma inandık ve başarıyı yakaladık. Biz sezon başında sözümüzü vermiştik ve başarıyı elde ettik." diye konuştu.

"OYUNCULARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

İyi bir aile oluşturduklarını dile getiren Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, "Erzurum'a geldiğimizde bu şehrin ne kadar şampiyonluğu istediğini gördük. Biz buraya gelirken kimseyi mahcup etmeye gelmedik. Oyuncularımız canı gönülden performanslarını yükselterek çok iyi çalıştılar. Çok iyi bir aile oluşturdukları için oyuncularımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

"ÇOK MUTLU VE HEYECANLIYIZ"

Takım Kaptanı Mehmet Albayrak ise inançları boşa çıkarmadıklarını kaydederek, "Bugün çok mutlu ve heyecanlıyız. Takım arkadaşlarımızla bugünün hayalini kurarak çalıştık. Sonunda da hayal ettiğimiz şampiyonluğu yaşadığımız için çok mutluyuz. Kötü günler geçirdiğimiz dönemlerde bizlerin yanında duran büyüklerimize teşekkür ediyorum. Onlar bizlere inandılar ve bizde o inancı boşa çıkarmadan şampiyon olduk. Bu şampiyonluk tüm şehre hayırlı olsun." ifadelerine yer verdi.

Toplantı sonrasında heyet ve futbolcular özel otobüsle birlikte şampiyonluk kutlamaları öncesinde şehir turu attı. Taraftarlar tarafından coşkuyla karşılanan kafile, meşaleler eşliğinde şehri gezdi.