İnegölspor Kulübü Başkanı Eşref Güç, müsabaka öncesi gerek kaldıkları otelde gerekse statta takımlarına tehditkar baskılarda bulunulduğunu iddia etti. Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta deplasmanda düşme hattındaki Eyüpspor ile karşılaşan İnegölspor, İstanbul'da adeta şoke eden olaylar yaşadı.
 
Önce takım otobüsüne saldırı
 
İnegölspor Futbol Şube Sorumlusu Hamit Haraslı, yaptığı açıklamada, Bayrampaşa'da konakladıkları otelin önüne gelen taraftarların takım otobüsüne saldırdığını söyledi.
 
Otobüse "Öleceksiniz" yazısı yazıldığını aktaran Haraslı, şöyle konuştu:

 
"Ligde düşme hattında bulunan Eyüpspor ile yapacağımız maç için İstanbul'a geldik. Bayrampaşa'da bulunan bir otelde dinleniyorduk. Bize haber verilmesi ile dışarı çıktık. Bir grup otobüse taşlı saldırıda bulunmuş. Otobüsün etrafına 'Öleceksiniz', 'Eyüp Sultan', gibi yazılar yazılmış. Otobüste maddi hasar da bulunuyor. Otelin güvenlik kamerasını izlediğimizde 6 araçla otelin önüne gelen yaklaşık 20 kişilik bir grubun olduğunu gördük. Görüntülerde otobüse saldırı anı gözüküyor. Biz bu konuda şikayetçiyiz. Gerekli mercilere şikayetimizi bildirdik."
 
Soyunma odası duvarlarında tehdit içerikli yazılar
 
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta deplasmanda Eyüpspor ile  karşılaşan İnegölspor'da teknik heyet ve futbolcuların kullandığı Eyüp Stadı'ndaki soyunma odasının duvarlarına tehdit içerikli yazılar yazıldığı  bildirildi.
 
İnegölspor Kulübü Başkanı Eşref Güç, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  düşme hattında bulunan Eyüpspor ile oynayacakları müsabaka öncesi gerek kaldıkları otelde gerekse statta takımlarına tehditkar baskılarda bulunulduğunu iddia etti.
 
Bu olayların İnegölspor'a değil, Türk futboluna zarar verdiğini dile getiren Güç, şöyle konuştu:
 
"Maalesef olmasını arzu etmediğimiz ve tasvip etmediğimiz olaylarla  karşı karşıyayız. Dün gece otelde takım otobüsümüze yapılan çirkin saldırının  ardından statta da bu tür saldırıya maruz kaldık. Soyunma odalarına ve  koridorlara, 'ölüm var, öleceksiniz, ölüm yolu, çıkış yok' gibi yazılar yazılarak  takımımızı baskı altına almaya çalışıyorlar. İnegölspor'a müthiş bir baskı  yapılıyor ama İnegölspor bu baskıları yemez, elinden geleni yapar. Biz bu  baskılardan çekinmiyoruz. Bunlar, haddini bilmez birkaç kişinin yaptığı çirkin  olaylar. Burada İnegölspor'a değil, Türk sporuna zarar veriliyor. Kimse bu  yazılardan korkmaz, İnegölspor'un futbolcusu hiç korkmaz. Türk futbolunda böyle  şeylerin olmaması gerekiyor. Düşme hattında biz de olabilirdik. Bizim hedefimiz  ayrı, Eyüpspor'un hedefi farklı. Buraya centilmence bir futbol sergilemeye  geldik."