Galatasaray'da üç ay aradan sonra sahalara dönen Sinan Gümüş'ün, Çaykur Rizespor maçındaki 20 dakikalık futbolu yürekleri ağızlara getirdi.

Teknik Direktör Jan Olde Riekerink ile Yener İnce'nin başında olduğu sağlık ekibinin, 70. dakikada oyuna giren genç oyuncunun attığı sprintleri abartılı bulduğu belirlendi.

"DEPARLAR GEREKSİZDİ"

Karşılaşma sonrası yapılan değerlendirmelerde, "Sinan çok iyi döndü. Ama bu deparlar gereksizdi. Kendini göstermek için çok zorladı. Daha bilinçli oynamalıydı" denildiği öğrenildi.

Üç ay önce Torku Konyaspor maçında sakatlanan ve arka adalesinde kopmaya yakın yırtık tespit edilen Sinan Gümüş'ün kontrollü oynamak yerine, kendini zorlaması olumlu not almazken, ağır sakatlıktan çıkan futbolcularda aşırı yüklenme sonucu başka sorunların yaşanma olasılığının yüksek olduğu bildirildi.

"KONTROLLÜ OYNA"

Bu yüzden Riekerink'in dünkü antrenman öncesi genç futbolcu ile özel bir sohbet gerçekleştirerek, "Seni bu kadar geç bulmuşken erken kaybetmek istemem. Bu yüzden biraz daha dikkatli ve kontrollü oyna" telkininde bulunduğu dile getirildi.

Diğer taraftan Sinan Gümüş'ün fiziksel olarak iyi durumda dönmesinin nedeni de belli oldu. Sağlık ekibinin verdiği programa harfiyen uyan Sinan'ın sakatlık sürecinde kendine çok iyi baktığı, tesislere her gün giderek fizyoterapist ve masörlerle tedavisini sürdürdüğü belirtildi.