Mehmet Aurelio, Türkiye milli takımı hakkında, "Gruptan çıktıkları takdirde EURO 2016'da şansı büyük, şampiyonaya izlerini bırakacaklardır." dedi. PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe'nin teknik direktörü Mehmet Aurelio, Türk futbolunun her gün geliştiğini ve büyük oyuncular yetiştirdiğini belirterek, 2016 Avrupa Şampiyonası'nda (EURO 2016) milli takımın iz bırakacağına inandığını söyledi.

Türkiye kariyerinde Trabzonspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş formaları giyen, Türk vatandaşlığına geçerek Mehmet adını alan Brezilya asıllı Marco Aurelio, ilk kez 16 Ağustos 2006'da Lüksemburg karşısında A Milli Takım'da oynadı. Türk Milli Takımı formasıyla 37 maça çıkan Mehmet Aurelio, 2008 Avrupa Şampiyonası kadrosunda da yer aldı.

Futbolculuk yaşantısının ardından Kasımpaşa'da teknik direktör Önder Özen'in yardımcılığını da yapan Mehmet Aurelio, bu sezonun ikinci devresinde Göztepe'de yine Özen'le çalıştı.

Aurelio, Önder Özen'in ayrılmasından sonra ilk teknik direktörlük görevine Göztepe'de başladı.

"Türk futbolu her gün gelişiyor"
2001'de geldiğinde Türkiye ve ülke futbolu hakkında fazla bir bilgisinin olmadığını kaydeden Mehmet Aurelio, şöyle konuştu:

"Geldiğimde ülkeyi de Türk futbolunu da çok sevdim. Türk futbolu aynı zamanda her gün gelişiyor, geliştikçe büyük oyuncular yetiştiriyor. Yetiştirdiği büyük oyuncular Türkiye dışında da herhangi bir ligde de oynayabilecek durumdalar. Örneğin Arda Turan, Barcelona'da rahatlıkla oynuyor. Bu kalite ile Türk futbolcuları çok daha fazlasını ve çok daha büyük liglerde oynamayı hak ediyorlar. Teknik direktör olarak gördüğüm de futbolcular arasında birçok ligde oynayabilecek kalitede isimler var."

Mehmet Aurelio, Türkiye'nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda zor rakiplerle karşılaşacağını ancak gruptan çıkabilecek gücünün olduğunu belirterek, "Gruptan çıktıkları takdirde EURO 2016'da şansı büyük, şampiyonaya izlerini bırakacaklardır." değerlendirmesinde bulundu.

"Türkiye'de yaşamaktan mutluyum"
Türkiye'de oynadığı zamandan itibaren Türk kültürü ve yaşantısı hakkında çok şey öğrendiğini ve inanılmaz hoşuna gittiğini belirten Aurelio, "Türk insanı Brezilyalılar gibi çok sıcak, bu benim çok sevdiğim bir şey. Eşim ve ailem burada yaşamayı çok seviyoruz ve Türkiye'de yaşamaktan mutluyum." şeklinde görüşlerini aktardı.