Sezon başında alamadığı futbolcularla gündem olan Galatasaray, Süper Lig'in 32. haftası sonunda 45 puanla 7.sırada yer alıyor. Taraftarların beklediği takviyeleri yapamayan sarı kırmızılı yönetim özellikle bir isim konusunda büyük bir pişmanlık yaşadı.

GALATASARAY'A TRANSFERİ GERÇEKLEŞMEDİ

Galatasaray, sezon başında Marsilya ile sözleşmesi sona eren André-Pierre Gignac'ı kadrosuna katmak istemiş ancak transfer gerçekleşmemişti. Sarı kırmızılı yönetim o dönemde oyuncunun istediği yıllık ücretin yanı sıra ciddi bir imza parasını istediğini belirtmişti.

44 MAÇTA 31 GOL

Ancak Gignac tüm bu maddi faktörlerin yanı sıra transfer olduğu Meksika'nın Tigres takımında muhteşem bir performans sergiledi. Fransız golcü çıktığı 44 maçta 31 gol atarken 8 de asist yaptı. Oynadığı oyunla sarı kırmızılı yönetimi pişman ettiren Gignac, Euro 2016'da da Benzema'nın yokluğunda Fransa'nın en büyük gol umudu olacak. Meksika Liga Apertura'da 15 gol atan André-Pierre Gignac, ligin ilk yarısının gol kralı oldu.

2.5 MİLYON EURO'YU AZ BULDU

Galatasaray yönetiminin sezon başında André-Pierre Gignac için yıllık 2.5 milyon euro önerdiği ancak golcü oyuncunun bu teklifi yetersiz gördüğü ifade edilmişti. Fransız golcü sarı kırmızılı yönetimle yaptığı görüşmelerden sonuç alamayınca Meksika'nın Tigres takımıyla yıllık 3.8 milyon euro karşılığında anlaşmıştı. (Yeni Şafak)