Yeni sezonun transfer planlamalarına başlayan devler, öncelikli ihtiyaç listesini belirlemeye başladı. Şampiyonluk için saatler sayan Beşiktaş ile hayal kırıklıkları içinde bir sezon geçiren Galatasaray'ın gündemine '1 numaradan' giren isim; David Ospina.

HİÇ YABANCI DEĞİL

Beşiktaş için Ospina yabancı bir aday değil. Kolombiyalı ile devre arasında da görüşülmüş, ancak Arsenal satışa sıcak bakmayınca Kartal, tercihini Boyko'dan yana kullanmıştı.

Şimdi Tolga Zengin'in yükselen formuyla yedek kalan Boyko'nun ayrılmak istediği biliniyor. Yönetim de Şampiyonlar Ligi'ni düşünerek kaledeki rekabeti yükseltmenin yollarını arıyor. Ve tüm bu gelişmeler Ospina'yı işaret ediyor. Hatta yöneticilerin 27 yaşındaki kalecinin menaceriyle temasa dahi geçtiği, Beşiktaş'ın eski 1 numarası Cordoba'nın da vatandaşıyla kurulan temasta aracılık yaptığı öğrenildi.

BU KEZ AYRILABİLİR

Galatasaray'ı ise Muslera endişesi sarmış durumda. Her sezon teklif alan deneyimli kalecinin bu kez ayrılma seçeneğini düşünme olasılığı, Sarı-Kırmızılılar'ı harekete geçirdi. Forma şansı bulamadığı Arsenal'den ayrılıp, düzenli olarak şans bulacağı bir takıma gitme isteğini kulübe aktaran Ospina'nın, Galatasaray'ın ilgisine vereceği yanıt merak konusu.

SÖZLEŞMESİ VAR AMA

Bu arada 2019'a kadar sözleşmesi bulunan ve piyasa değeri 8 milyon Euro (Yaklaşık 25 milyon TL) olan Kolombiyalı için Arsenal'in kolaylık yapmaya hazır olduğu da
biliniyor. (Fanatik)