Hoca arayışında olan Galatasaray'ın listesinde yer alan isimlerle yaptığı görüşmeler olumlu geçmedi. Yeni bir teknik direktör bulamayan yönetim son çare olarak Riekerink'i düşünüyor. Cimbom'un eski hocası, Shakhtar'dan ayrılacağını açıklayınca harekete geçildi. Mircea Lucescu ile başkan Dursun Özbek bizzat iletişim kurdu. Rumen teknik adamın, "Sevilla maçları geçsin, tekrar konuşuruz" dediği ifade edildi. Ancak deneyimli çalıştırıcı henüz Galatasaray'a geri dönüş yapmadı.

AVCI KARARSIZ

Başakşehir'i Avrupa'ya taşıyan Abdullah Avcı için de nabız yoklandı. Normalde G.Saray'a 'evet' demesi beklenen Avcı'nın kararsız kaldığı belirtiliyor. Nedeni ise Mustafa Denizli gibi tecrübeli bir ismin dahi takımı toparlayamaması ve Hamza Hamzaoğlu'nun 3 kupayı almasına rağmen gönderilmesi.

SAMPAOLI PAHALI

Gündemdeki isimlerden biri de Jorge Sampaoli. Uruguay Milli Takımı'nda parlayan Arjantinli teknik adamın, "G.Saray ve Marsilya gibi bir takım çalıştırmak istiyorum" sözleri umut vermişti. Ancak maliyetinin yüksekliği ve 50 milyon Euro transfer bütçesi istemesi Sampaoli'yi liste dışına çıkardı.

SON ÇARE RIEKERINK

Henüz bir teknik direktör bulamayan yönetim, Jan Olde Riekerink'i son çare olarak yedekte tutuyor. Altyapı için gelen mecburiyetten A takımın başına geçen Hollandalı çalıştırıcı, Beşiktaş derbisinde oynattığı futbolla beğeni topladı. Kupayı da kazanırsa Riekerink ile yola devam edilmesi de değerlendirilecek.

 

Kaynak: Haberler