Barcelona, Sponsorlarıyla Anlaşmalarını 160 Milyon Euro'ya Yenileyecek Katalan devi Barcelona, sponsoru Nike ile olan sözleşmesini yıllık 100 milyon Euro (yaklaşık 336 milyon TL) karşılığında yenilemeye hazırlanıyor. Bu sezon La Liga şampiyonluğunu elde eden ve Kral Kupası'nda da final oynayacak olan Barcelona, 2018 yılında sona erecek olan anlaşmayı yenilemek isteyen Nike ile her konuda anlaştı.

NIKE'DAN 100 MİLYON EURO

Yıllık 100 milyon Euro'luk teklifte el sıkışan tarafların önümüzdeki haftalarda sözleşme imzalaması bekleniyor. Barcelona bu anlaşmayla Adidas'ın Manchester United'a verdiği yıllık 92 milyon Euro'yu da geride bırakacak. Katalan ekibi, son sözleşmesinden yıllık 50 milyon Euro kazanıyordu.

KATAR HAVAYOLLARI'NDAN 60 MİLYON EURO

Dünyaca ünlü kulüp, forma göğüs sponsoru Katar Havayolları ile de yeni sezon öncesi prensip anlaşmasına vardı. Daha önce yıllık 35 milyon Euro alan Barcelona, yeni anlaşma ile yılda 60 milyon Euro (Yaklaşık 202 milyon TL) gibi önemli bir rakamı kasasına koyacak. Kazanılacak kupalar sonrası Barcelona'nın ek bonuslar alması da bekleniyor.

 

Kaynak: Haberler