Fenerbahçe ile CSKA Moskova arasında Berlin'de oynanan THY Euroleague final maçının üçüncü çeyreğinde, saha kenarında oturan bir CSKA Moskova taraftarı Fenerbahçe oyuncusu Nikola Kaliniç'e eliyle müdahale etmiş, bu olay saha kenarında kısa süreli bir tartışma yaşanmasına neden olmuştu.

KALİNİÇ ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Tartışmanın taraflarından biri olan Kaliniç, pazartesi günü Twitter hesabından bir mesaj yayınlayarak özür dilemişti. Kalinic, sosyal medya üzerinden olayla ilgili şu açıklamayı yapmıştı: "Tribünün ilk sırasındaki CSKA taraftarından özür diliyorum, biraz aşırı tepki verdim ama uyandırmam için gerekliydi."

RUS İŞ ADAMI KONOV AÇIKLAMA YAPTI

Sputnik'in haberine göre, Kaliniç'in tartıştığı Rus iş adamı Dmitriy Konov da basketbol blogu eurohoops.net üzerinden bir mesaj paylaştı:

"Nikola, Benim adım Dmitriy. Pazar akşamı Berlin'de sahada kısa ama duygusal bir konuşma yapmıştık.

"MESAJINI TAKDİR EDİYORUM"

Geçtiğimiz akşam attığın Twitter mesajı için teşekkür ederim, kabul ediyor ve takdir ediyorum. Benim açımdan ise üzgün olduğumu bilmeni isterim. Her ikimiz de çok duygusallaştık ki bu, ne oyun ne de takımlar için iyi değildi.

"TEK AMACIM EŞİMİ KORUMAKTI"

Lütfen benim hareketimin tek amacının eşimi korumak olduğunu bil. Seni gücendirmek istemedim. Harika bir maçtı, oyuncular olağanüstü performans gösterdiler, CSKA sonda biraz daha şanslıydı. Sevgilerimle, Dmitriy."

 

Kaynak: Haberler