Spor Toto Basketbol Ligi'ne yükselecek iki takımın belirleneceği Türkiye Basketbol 1. Ligi play-off maçlarında yarı final heyecanı 22 Mayıs Pazar günü başlayacak.

Çeyrek final müsabakalarında ilk 4 ekipten TOFAŞ ve Acıbadem Üniversitesi yoluna devam ederken, saha avantajını kullanamayan 3. ve 4. sıradaki Sinpaş Denizli Basket ve Gediz Üniversitesi play-off'a çeyrek finalde veda etti. Play-off'a son 2 sıradan giren Socar Spor ve Afyon Belediyespor'un elendiği play-off'ta, Sakarya Büyükşehir Belediyespor ve Best Balıkesir de Spor Toto Basketbol Ligi iddiasını sürdürdü. 

Serileri üstün tamamlayacak ekiplerin Spor Toto Basketbol Ligi'ne yükseleceği yarı final, TOFAŞ-Sakarya Büyükşehir Belediyespor ve Acıbadem Üniversitesi-Best Balıkesir maçlarına sahne olacak. Kazanılmış 3 maç üzerinden oynanacak yarı final müsabakalarında ilk 2 maç ve gerekirse beşinci müsabaka TOFAŞ ve Acıbadem Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, üçüncü ve gerekirse 4. karşılaşma ise Sakarya Büyükşehir Belediyespor ve Best Balıkesir'in sahasında yapılacak.

Play-off yarı finalindeki ilk 3 maçın programı şöyle:
22 Mayıs Pazar:
Acıbadem Üniversitesi-Best Balıkesir (Acıbadem Üniversitesi)
23 Mayıs Pazartesi:
TOFAŞ-Sakarya Büyükşehir Belediyespor (TOFAŞ)
24 Mayıs Salı:
Acıbadem Üniversitesi-Best Balıkesir (Acıbadem Üniversitesi)
25 Mayıs Çarşamba:
TOFAŞ-Sakarya Büyükşehir Belediyespor (TOFAŞ)
27 Mayıs Cuma:
Best Balıkesir-Acıbadem Üniversitesi (Kurtdereli)
28 Mayıs Cumartesi:
Sakarya Büyükşehir Belediyespor-TOFAŞ (Sakarya Atatürk)