Fenerbahçe'de bu sezonun en başarılı isimlerinden biri olan Simon Kjaer, uzun süredir Chelsea'nin radarındaydı. Ancak yönetim, takımın en önemli parçaları arasında yer alan Danimarkalı stoperi satmaya sıcak bakmıyordu. Finansal Fair Play incelemesi sonrası UEFA'nın getirdiği transfer kısıtlaması sonrası planlar değişti.

ARTIK GİDEBİLİR

Fanatik Gazetesinde yer alan habere göre, Sarı-Lacivertliler'de artık, iyi bir teklif gelmesi halinde satılmayacak futbolcu yok! Bu nedenle Simon Kjaer'i isteyen Chelsea ile de pazarlık masasına oturulacak. Bunun için yönetim, İngiliz kulübüne, "Teklifini yap" mesajı gönderecek. Sezon başında 7.65 milyon Euro'ya (25.5 milyon TL) transfer edilerek Türk futbol tarihinin en pahalı savunma oyuncusu olan 27 yaşındaki stoper için Fenerbahçe'nin kapıyı 20 milyon Euro'dan (67 milyon TL) açması bekleniyor.

İKİ YILDIZ DA SATILIRSA...

Kjaer'in yanı sıra Nani de Kanarya'yı kurtarabilecek oyuncular arasında yer alıyor. Portekizli futbolcu, İspanya, İngiltere ya da İtalya'ya transfer olursa Fenerbahçe'nin kasasına 8 milyon Euro (26.7 milyon TL) girecek. Yönetimin hedefi ise Portekizli yıldızı, devre arasında kendisi için 20 milyon Euro'yu (67 milyon TL) gözden çıkaran Çin kulüplerinden birine gitmeye ikna etmek. Eğer bu iki yıldız istenen rakamlara satılırsa, UEFA kısıtlamaları karşısında Fenerbahçe'nin eli fazlasıyla rahatlayacak.