Hakan Çalhanoğlu'na tarihi bir asist yapan Volkan, İngiliz kulüplerinin de dikkatini üzerinde topladı. EURO 2016 sonrası fiyatını daha da katlayabilir.

Milli Takım'ın 32 yıl sonra İngiltere'ye attığı ilk golün kahramanı olan F.Bahçe'nin kanat oyuncusu Volkan Şen, transfer borsasının bir anda yıldızı haline geldi. Trabzonspor, 27 Ağustos 2011'de Volkan için 3.6 milyon Euro bonservis ödedi. Volkan inişli-çıkışlı bir grafik çizerken, 20 Ocak 2014'te Bursa'ya dönmek zorunda kaldı.

2.5 MİLYON EURO ÖDENMİŞTİ

Fenerbahçe sezon başında kimi kaynaklara göre, 2.5 milyon Euro ödeyerek Volkan'ı kadrosuna kattı. 28 yaşındaki futbolcu, Fenerbahçe ve Milli Takım'daki yüksek performansı ile bir yıl içinde fiyatını 10'a katladı.

SATIŞI PLANLARDA YOKTU

Volkan, İngiltere maçında Hakan Çalhanoğlu'na yaptığı asist ile Premier Lig'e de göz kırptı. İspanya'da Real Socieded ve Villarreal'in transfer listesinde olan tecrübeli futbolcu, Ada'nın radarına girerken Çin kulüpleri, bonservisi için F.Bahçe'ye 20 milyon Euro ödemeye hazır. 5 yıl önce 3.6 milyon Euro olan Volkan'ın fiyatı 20 milyon Euro'ya çıkarken, Avrupa Futbol Şampiyonası bekleniyor. Milli Takım'la Fransa'da çıkışını sürdürmesi beklenen Volkan, Ay-Yıldızlılar, gruptan çıkıp finale yürüdükçe fiyatını katlayacak. F.Bahçe yönetiminin planlarında Volkan'ı satma yoktu. Ancak 20 milyon Euro'nun üzerinde bir fiyata "Hayır" denmeyeceği vurgulandı.