Katalan ekibine yakınlığıyla bilinen Sport gazetesi, savunmanın kilit ismi Javier Mascherano'nun Juventus'la 3 yıllığına anlaştığını yazdı. Gazete, Arjantinli futbolcunun takımdaki durumunun netleşmemesi üzerine böyle bir karar aldığı belirtildi.

EN AZ 60 MİLYON EURO

Serbest kalma bedeli 100 milyon Euro olan oyuncuyu bırakma niyetli olmayan Barcelona, Mascherano'nun ayrılma kararı alması halinde bu transfer için en az 60 milyon Euro isteyeceği de iddialar arasında yer alıyor.

VERGİ YÜZÜNDEN BAŞI DERDE GİRDİ

Vergi kaçırma suçundan mahkemede yargılanan ve anlaşma yoluna giden Mascherano'nun yaşadığı sıkıntılı günler nedeniyle de ayrılmak istediği de bir diğer neden olarak gösterilirken, bir diğer önemli faktörün de Neymar olduğu belirtildi.

NEYMAR'IN STİLİNDEN HOŞLANMIYOR

Neymar'ın oyun stilinden hoşlanmayan Mascherano, daha önce yaptığı açıklamada Brezilyalı futbolcunun bencil bir stile sahip olmasından dolayı Şampiyonlar Ligi'nden elendiklerini belirtmişti.

ALVES'İN YERİNE İKİ ADAY VAR

Takımın başarılı sağ beki Dani Alves'in de tıpkı Mascherano gibi Juventus'la anlaştığı iddiaları Katalan basınında günün konusu oldu. Üç yıllık anlaşmaya varan Alves'in yerini doldurma çabalarına giren Barcelona'nın Arsenal'den Bellerin, Valencia'dan Cancelo ile görüşmelere başladığı belirtildi.