Ziraat Türkiye Kupası finalinde Galatasaray'a 1-0 yenilen Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira maç sonrası yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Pereira'nın sözleri:

"Kötü bir ilk yarı oynadık. Galatasaray bizden iyiydi. Oyunu iyi yayamadık. Devreye 1-0 girdik. Bana göre adildi. İkinci yarı farklı bir şekilde geçti. Galatasaray sahada kayboldu. 1-1'i yakalayacak hatta 2-1 öne geçebilirdik ama olmadı. Futbol bir sonuç oyunu. Taraftarlarımıza bir mutluluk yaşatmak istiyorduk ama olmadı."

"HER ZAMAN HATALAR OLUR"

"Aslında takımda kalmak benim kararım değil. Başkan ve yönetimin kararı önem taşıyor. Sezon boyunca en iyisini yapmaya çalıştım. Çok çalıştık ama sezonu kupasız değil. Ben şampiyon olmadan buradan ayrılmak istemiyorum ama kararı başkanımız verecek. Tabii ki pişmanlıklarım var. Herkes gibi biz de hatalar yaptık. Ama bu hatalar bana tecrübe oldu. Önemli olan hataları düzeltmektir. Tecrübe böyle kazanılır. Önümüzdeki sezon bu hataları düzeltmek istiyorum.

"ÖZÜR DİLENECEK BİR ŞEY YOK"

Çok fazla oyuncu almak, daha güçlü bir takım olacağınız anlamına gelmez. Artık bunu anlamamız gerekiyor. Daha az para harcayıp daha güçlü bir takım kurmak bizim için mümkün.

Eğer ben maksimumu vermesem, gecelerimi uykusuz geçirmesem özür dilemem gerekirdi. Ancak özür dilenecek bir durum yok. Tabi ki çok büyük bir üzüntü içindeyiz Fenerbahçe ailesi olarak. Camia olarak da büyük başarılara imza atmak için çok çalıştık ama olmadı. Raporumu sunacağım ve neleri düzeltebileceğimize bakacağız. Kupasız kapattığımız bir sezon söz konusu ve üzülüyoruz. İyi yaptığım şeyler var, kötü yaptığım şeyler de var ama bunları basın mensuplarıyla paylaşmayacağım."