Şampiyon Beşiktaş, sezon boyunca büyük sıkıntı yaşadığı kale ve savunmaya yapacağı takviyeler için dört koldan çalışıyor. Şenol Güneş’in savunmaya takviye yapacaklarını açıklamasının hemen ardından taarruza geçen Siyah-Beyazlı yöneticiler, işi şansa bırakmayarak alınacak oyuncularla ilgili girişimlerini sürdürüyor. Hürriyet'in haberine göre; Kartal’da öncelik kaleci, stoper, sağ ve sol bek bölgeleri. Fenerbahçe’nin milli yıldızı Gökhan Gönül’de resmi imza aşamasına gelen yöneticiler, diğer bölgeler için belirlenen birbirinden yetenekli oyuncular için anlaşma zemini arıyor. 

GÖKHAN'DA İŞLEM TAMAM
Kartal’da sağ bek bölgesi ise müthiş bir isimle dolduruldu. 2007’den bu yana Fenerbahçe’nin formasını terleten ve 56 kez milli olma başarısı gösteren Gökhan Gönül ile her konuda anlaşmaya varan Beşiktaş’ın resmi açıklama için Türkiye Kupası Finali’nin tamamlanmasını beklediği, hafta içinde de resmi açıklamayı yapacağı öğrenildi. Fenerbahçe ile sözleşmesi sona erecek deneyimli oyuncu için daha önceden teknik patron Şenol Güneş, “Gökhan Türkiye’nin tartışmasız en iyi sağ beki” açıklaması yaparak transferin sinyallerini vermişti.

FRANSA'DAN BEDAVAYA STOPER
Transfer görüşmeleri için Fransa’da bulunan yönetici Erdal Torunoğulları’nın, Lyon’un 31 yaşındaki Kamerunlu stoperi Henri Bedimo için girişimlerde bulunduğu belirtildi. L’equipe’in haberine göre Lyon’la sözleşmesi sona erecek tecrübeli savunmacının menajeriyle temasa geçen Torunoğulları’nın görüşmelerde prensip anlaşması sağladığı belirtildi. Nantes,  Lille, West Bromwich ve  Middlesbrough gibi takımlarında ilgilendiği belirtililen Bedimo, 49 kez  Kamerun Milli Takımı’nın formasını terletti.

BOYKO'NUN YERİNE OSPİNA
Şenol hoca, Ukraynalı file bekçisi Denys Boyko’yu yeni sezonda takımda düşünmediğini yönetime resmen iletti. Tecrübeli çalıştırıcı, “Yetenekli ancak düşündüğüm düzeye ulaşamadı. Performans açısından bize katkı verecek başka bir kaleci almalıyız” diyerek isteğini yönetime sundu. Bu karar sonrası Arsenal’den ayrılacak Ospina ile yeniden temasa geçen Kartal, menacerini İstanbul’a davet etti. Copa Amerika dönüşü İstanbul’a gelmesi beklenen Ospina’nın bu kez Beşiktaş’ın teklifine hayır demeyeceği düşünülüyor.

SERDAR AZİZ'DE TAKAS FORMÜLÜ
Takviye düşünülen en önemli bölgelerden biri de stoper. Alexis Delgado’dan beklenen verimi alamayan ve bu yönde çalışmalarını sürdüren Beşiktaş yönetimi, Bursaspor’un milli stoperi Serdar Aziz için resmen düğmeye bastı. Bursa’dan ayrılacağı kulislerde konuşulan deneyimli savunmacıyı kadrosuna katmak için takas yoluna gitmeyi planlayan Kartal, yeni sezonda takımda düşünülmeyen Mustafa Pektemek ve Alexis Delgado ikilisine karşılık milli stoperi renklerine katma teklifini yapmaya hazırlanıyor.