Yönetimin, Portekizli hoca ile yaptığı sezon sonu değerlendirmesinde Hollandalı yıldız ile yaşanan kriz gündemin ilk sırasında yer aldı. Pereira tüm olanları tek tek anlattı. Çıkan sonuç; Van Persie takımda kalacaksa hocasının kurallarına ayak uyduracak ya da yollar ayrılacak. Geçen sezon yaşanan benzer sıkıntıların tekrarlanmasını kimse istemiyor. Bu sebeple bu durum oyuncuya açık açık söylenecek.

Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, yönetim kurulu ve teknik direktör Vitor Pereira arasındaki beklenen zirve salı günü gerçekleşti. Bu toplantının ana maddesini Robin van Persie krizi oluşturdu. Birçok konunun konuşulduğu görüşmede öne çıkan detaylar ise şunlardı:

1) DEĞERLENDİRME

Bu zirvede, hem geçen sezonun değerlendirmesi hem de gelecek sezonun planlaması yapıldı. Artılar eksiler masaya yatırıldı. Nelerin yanlış, nelerin doğru olduğu konusu tartışıldı.

2) 'GİDİYORSUN' DENMEDİ

Teknik Direktör Pereira'ya 'gidiyorsun' denmedi. Aksine yeni sezon ile ilgili planını yapması istendi.

3) İSİMLER BELİRLENDİ

Yeni sezon planlaması çerçevesinde takımdan ayrılacak ve kalacak isimlerle birlikte, transfer edilmesi planlanan oyuncular hakkında bilgiler alındı. Pereira, sözleşmesi sona eren Gökhan Gönül'ün kesin olarak takımda kalmasını istedi.

4) VAN PERSİE OLAYI

Yönetimin, Portekizli teknik adama eleştiri getirdiği en önemli konu ise Van Persie'nin durumu oldu. Bu krizi iyi yönetemediği ifade edildi. Portekizli hoca da Van Persie ile ilgili yaşananları anlattı. Son kupa maçında ilk 11'de başlayan yıldız futbolcunun bu maç öncesi yaklaşık 10 gün çalışmalara katılmadığını ifade etti.

Bu toplantıdan çıkan önemli sonuç ise Van Persie ile alakalı oldu. Geleceği merak konusu olan golcü futbolcuyla yeni sezon öncesi bir görüşme yapılacak. Hollandalı futbolcu takımda kalacaksa Pereira'nın kurallarına ayak uyduracak ya da yollar ayrılacak. Geçen sezon yaşanan benzer sıkıntıları yönetim ve Pereira tekrar yaşamak istemiyor. Bu sebeple bu durum kendisine açık açık ifade edilecek.

LAZIO İLE GÖRÜŞÜYOR

Geçen sezon 16 gol atmasına rağmen istenen düzeyde olmayan Robin Van Persie'nin Lazio'ya gideceği belirtildi. Ünlü İtalyan gazeteci Tancerdi Palmeri, Van Persie'nin 1 aydan beri Lazio ile görüşme halinde olduğunu ifade etti.

Miroslav Klose ile yollarını ayıran İtalyan takımının forvet hattına Hollandalı yıldızı katmak istediğini vurguladı. Lazio Başkanı Lotito'nun geçtiğimiz mayıs ayının başında Van Persie ile irtibata geçtiği, ilk görüşmede olumlu sonuçların alındığını yazdı. Şu anda da görüşmelerin son aşamaya geldiği ve Fenerbahçe'nin de bu transfere sıcak baktığı Palmeri tarafından dile getirildi.

İtalya basını da Van Persie­Lazio haberine geniş yer ayırdı. Tecrübeli forvetin daha iyi bir lig olduğu için Serie A'ya sıcak bakacağı aktarıldı. Ailesinin de bu transfere onay verdiği vurgulandı.