Fenerbahçe’de yeni sezon öncesinde taraftarın yanıtını en çok merak ettiği sorulardan biri hangi yıldızların takımda kalacağı, kimlerin gideceği... 

Bu noktada Başkan Aziz Yıldırım bazı oyuncuları için fikrini netleştirmedi ama Van Persie hakkındaki kararını verdi. Sarı-Lacivertliler’in patronu, beklentilerin altında bir lig dönemi geçirmiş olmasına rağmen Hollandalı’dan vazgeçmiyor. Yıldırım’ın yakın çevresiyle yaptığı futbol sohbetlerinde, Van Persie’den övgülerle bahsettiği ve “Bu sezon uyum sorunu oldu, bazı problemler yaşadı. Ancak bu onun gerçek bir yıldız olduğu gerçeğini değiştirmez. Gelecek sezon için ondan çok umutluyum. Gerçek performansını gösterecek ve Fenerbahçeliler’i çok mutlu edecektir” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Çin faktörü...

Van Persie’ye toz kondurmayan Başkan Aziz Yıldırım’ın açık bıraktığı tek kapı ise gelebilecek astronomik teklif. 5.5 milyon Euro bonservisle alınan Hollandalı için ancak çift haneli rakamlara çıkılması durumunda Yıldırım’ın böyle bir opsiyonu düşüneceği biliniyor.

Bu rakamlara çıkıp Van Persie’ye Fenerbahçe’den kazandığı yaklaşık 6 milyon Euro’yu verecek bir Avrupa kulübünün olmadığı da düşünülürse geriye sadece Çinliler kalıyor. Ancak yıldız futbolcunun Türkiye’de ailesiyle birlikte mutlu olduğu ve Çin ihtimalini şimdilik düşünmediği de Van Persie’ye yakın kaynaklardan gelen haberler arasında.


Kaynak: Fanatik