Sinan Erdem Spor Salonu’nda geniş katılımlı bir organizasyon eşliğinde İstanbul Basketbol Liglerinde başarıya ulaşan takımlara ödülleri verildi. Sezonun bitimine bir hafta kalan şampiyonluğunu ilan eden İhlas Koleji’nde oyuncular ve teknik kadro kupanın sevincini yaşadılar. 

Kupa töreninin ardından konuşan takımın antrenörü Tacettin Çıpa, çok iyi bir sezon geçirdiklerini belirterek sezonu kupayla kapattıkları için mutlu olduklarını söyledi. Sezon boyunca hem genç erkekler hem de ümit erkekler kategorisinde mücadele ettiklerini ifade eden Çıpa, “Bizim için uzun bir sezon oldu. Genç kadromuzla sezon boyunca Türk basketbolunun alt yapısını oluşturan önemli takımlara karşı mücadele ettik. Oyuncularım canı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı. 


İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, şampiyon olan İhlas Koleji Ümit Erkek Basketbol takımını ve teknik ekibini kutladı. Önemli bir başarıya imza attıklarını ifade eden Yeltekin, “Bir kolej takımı olarak bu başarıyı elde etmek bizleri çok mutlu etti. Basketbola verdiğimiz destek bundan sonra da devam edecek. Zorlu geçen sezonun sonunda aldığımız kupa ile başarımızı taçlandırmış olduk” dedi.