Eski Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Abdürrahim Albayrak, Ünal Aysal döneminde kendisi, Ali Dürüst ve Fatih Terim'in gönderiliş sürecinin perde arkasında yaşananları anlattı.

360 TV'de Telegol programında konuşan Abdürrahim Albayrak'ın sözleri şu şekilde...

"Ünal Aysal ile döndüğümüzde, Galatasaray dibe dönmüştü. Rijkaard, "Ben geldiğimde Galatasaray 6'ıncıydı, ben 5'inci yaptım" demişti, hiç unutmuyorum. Geldikten sonra bir ekip oluşturduk, Ali Dürüst, Fatih Terim, ben, ekibimiz vardı. Ta ki 2 sene şampiyon olduktan sonra..."

"ÇEVRESİ ÜNAL AYSAL'I DOLDURUŞA GETİRDİ"
"2'inci seneden sonra Ünal Aysal'ı çok dolduruşa getirildi. Hatta, soyunma odasında bazı futbolcular direkt başkanı aramaya başladılar. "Ya hoca, ya ben" dediler. O zaman bu işin çok sıkıntıya gireceğini, bir maçtan sonra da soyunma odasından yukarıya beni çağırdılar. Ünal Aysal, "Radikal kararlar aldım, hocayı gönderiyorum. Galatasaray'a yakışmıyor" dedi. Herhalde Mersin İdmanyurdu maçıydı. Hem Ali Dürüst, hem ben karşı çıktık. Biz de ayrılırız dedik. Şampiyonluğa gidiyoruz. 2 gün sonra Juventus maçı var. Biz o akşam o işi vazgeçirdik. Hocayı o akşam göndertmedik."

"HOCAYA BİLE GEREK YOK"
"O an belli ki, bizimle çalışmayı kafasında bitirmiş belli ki. Şampiyonluk yemeği yenmeden, terimiz üzerimizde soğumadan bu kararı almış. Bütün camia olarak birlikte olduk. Zor şartlarda 2 sene üstüste şampiyon olduk. Ben çok heyecanlanıyordum bir maçta, Ünal Aysal bana dedi ki, "Heyecanlanma, niye heyecanlanıyorsun." Ben de dedim ki, "Bu işin gelecek senesi de var.". Ünal Aysal da bana, "Gelecek sene 2 yıldız getiriyorum, hiç hocaya bile gerek yok. Hoca da istemiyorum. Bu takım Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacak." dediği anda, ben "Eyvah, şimdi yandık." dedim. "Siz bu düşünceye kapıldıysanız, biz felakete gidiyoruz. Barcelona, Chelsea niye antrenör alıyor." dedim."

"ORADA BİR TİYATRO OYNANDI"
"Şampiyon olduktan sonra Kalamış'ta yönetim kurulu toplantısı yapacağız dendi, biz hepimiz çok şaşırdık. Birdenbire garip şeyler olmaya başladı. Ben geceleri uyuyamıyorum, başkanın umrunda bile değil. Garip şeyler oluyordu, seçim kararı alındı. Bu gemi böyle yürümez dendi. Oradan seçime gidildi. Biz şaşkınlık içindeyiz. Birkaç arkadaş müdahale etmeye çalıştı. Tepki koyanlardan biri Sedat Doğan'dı, "Başkan dedi, biz şampiyon olduk, ne yapıyorsunuz." dedi. Sonraki çarşamba günü Karadeniz yemek günümdü. Yönetim kurulunda Aka Gündüz Özdemir geldi. "Aka Abi dedim, sen öyle biri değildin, neden tavrın değişti, çok üzüldüm" dedi. Aka Gündüz de dedi ki, "Sen bilmiyor musun, başkan bize dedi ki, ben topu alacağım, pası sana vereceğim, sen Semih Haznedaroğlu'na verecek. Önceden bizi organize etti." Ben dedim ki, "Yani bir tiyatro oynandı" dedim."

"SEÇİMİN NEDENİ BİZ VE FATİH HOCA'YI YÖNETEMEMEK"
"O seçim kararını almasının nedeni bizi ve Fatih Hoca'yı yönetememek. Kendine o kadar güveniyordu ki, antrenörsüz bile gidebileceğini düşünüyordu. Futbolcularla diyaloglara girmeye başlamıştı. Ben önceki başkanları da biliyorum. Futbolcularla mesafe koyardı. Başkan böyle olunca yolun sonuna geliniyor."

"TAKIR TAKIR ÇÖZÜYORDUK PROBLEMLERİ"
"Biz gittikten sonra hoca da çok üzüldü, ekip, futbolcular çok üzüldü. "Arkadaşlar çok yoruldu" deyip, Ali Bey ile bizi gönderdi. Biz problemleri hallediyorduk, ona sorun gelmiyordu, biz takır takır çözüyorduk, o da keyif alıyordu. Bir başkanın arayıp da bulamayacağı ortam, başarı da sana yazıyor. Mehmet Cansun ile başlamıştık öncesinde, hiç kıskanmadı, keyif alıyordu. Ben 4 sefer geldim, 4 sefer şampiyon oldum böyle."