Galatasaray yönetimi, Wesley Sneijder'in sözlerini affetmedi. Sarı kırmızılı yönetim, bir gazeteye verdiği röportajda yönetimi eleştiren ifadeler kullanan ve "Hamle yapacak radikal kararlar alacak yönetici tipi yok" diyen tecrübeli futbolcuya 150 bin Euro ceza kesti.

"KİMSE HAREKETE GEÇMİYOR"

Galatasaraylı Wesley Sneijder, bir gazeteye verdiği röportajda şu ifadeleri kullanmıştı: "32 yaşındayım. Avrupa'nın en büyük futbol ülkelerinde, en büyük takımlarında forma giydim. Herhalde az çok tecrübe edindim. Yönetime ve başkana hep diyorum, ben Galatasaray'ı seviyorum. Gelin bu tecrübelerimi sizlere, kulübe ve takıma faydalı olacak şekilde aktarayım. Bu şansı bana verin. Hep dinliyorlar, hep olur diyorlar ama kimse harekete geçmiyor. Bu beni çok üzüyor.

"BAŞKAN, HAREKETE GEÇİRECEK HAMLELERİ GERÇEKLEŞTİREMİYOR"

Yönetimde aslında vizyonlu insanlar var. Başkanımız gerçekten çok fedakârlıklar yaptı, yapmaya da devam ediyor. Ama işte o kulübü tam anlamıyla harekete geçirecek, uçuracak hamleleri bir türlü gerçekleştiremiyorlar. Hamle yapacak radikal kararlar alacak yönetici tipi yok. Çoğu yönetici zaten başka şeyler peşinde. Kendi reklamlarını yapıyorlar. Egoları tavan yapmış yöneticilerle Galatasaray bir yere gidemez… Mesela Fatih İşbecer… Şimdi kendisi nerede. Çok merak ediyorum. Bir ara hep o vardı, hep ön plandaydı. Mustafa Denizli'nin gelmesini o istedi. Denizli geldi o şov yapmaya devam etti ama Denizli gittikten sonra Fatih bey ortalarda yok. Nerede ben çok merak ediyorum. Neden ortaya çıkıp konuşmuyor? Neden çözüm üretmeye çalışmıyor? Taraftar da bunu çok merak ediyordur…"

"SÖZLERİM ÇARPTIRILDI"

Bu ses getiren röportajın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Wesley Sneijder, sözlerinin çarpıtıldığını belirtse de ceza almaktan kurtulamadı.