Galatasaray, uzun süredir arayış içinde olduğu ön liberoyu PTT 1. Lig'de buldu. Sarı-kırmızılılar, Elazığsporlu Hamidou Traore ile temasa geçti. Ön libero konusunda bir süredir girişimlerde bulunan Galatasaray'ın gündemine gelen son isim; PTT 1. Lig'den oldu.

BONSERVİSİ İÇİN 1.5 MİLYON EURO

Sarı-Kırmızılılar'ın, Elazığspor formasıyla iyi bir sezon geçiren 19 yaşındaki Hamidou Traore ile temasa geçtiği öğrenildi. Hatta Galatasaray Yönetimi'nin, Elazığ'a 1.5 milyon Euro'luk bonservis teklifinde bulunduğu, bu teklifin Anadolu kulübünde adeta piyango etkisi oluşturduğu ifade edildi.


Elazığ'ın 2 Şubat 2015'te bonservis bedeli ödemeden kadrosuna kattığı Malili futbolcu, güçlü fiziğiyle dikkat çekiyor. Galatasaray Yönetimi'nin, Traore'yi parlatıp, birkaç yıl içinde Avrupa'nın dev kulüplerine satma gibi bir plan içinde olduğu da gelen haberler arasında.

YURT İÇİNDE ARAYIŞ SÜRÜYOR

Sarı-Kırmızılılar'ın, yurt içindeki kulüplerde oynayan genç yetenek avının Traore'yle sınırlı olmadığı belirlendi. Özellikle alt lig takımlarına gönderilen scoutların, geniş bir liste hazırlayarak yönetime sunduğu ve bu isimlerin değerlendirmeye alındığı kaydedildi.


Kaynak: Fanatik