UEFA Avrupa Ligi'nde, 1. ve 2. ön eleme turlarının kuraları çekildi.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA Merkezi'nde gerçekleşen kura çekiminde, 1. ön eleme turunda 96, 2. ön eleme turunda ise 18 takım yer aldı. İlk eleme turundaki 48 eşleşmeden gelecek olası takımlarla toplam 66 ekibin katıldığı 2. ön eleme turu kura çekimi de yapıldı.

İkinci ön eleme turundan UEFA Avrupa Ligi'ne katılacak Osmanlıspor, Moldova'nın Zimbru ile Gürcistan'ın Chikhura kulüpleri arasındaki 1. ön eleme turu eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Ligde 1. eleme turu maçları 30 Haziran ve 7 Temmuz, 2. ön eleme turu karşılaşmaları da 14 ve 21 Temmuz tarihlerinde oynanacak.
Kura çekimi sonunda eşleşmeler şöyle oluştu:

Dila (Gürcistan)/Shirak (Ermenistan) - Spartak Trnava (Slovakya)/Hibernians (Malta)

Dinamo Minsk (Belarus)/Spartaks Jurmala (Letonya) - Saint Patrick's Athletic (İrlanda Cumhuriyeti)/Jeunesse (Lüksemburg)

Partizan (Sırbistan) - Slavia Sofya (Bulgaristan)/Zalglebie (Polonya)

Bokelj (Karadağ)/Vojvodina (Sırbistan) - Stabaek (Norveç)/Connah's Quay Nomads (Galler)

Nömme Kalju (Estonya)/Trakai (Litvanya) - Maccabi Haifa (İsrail)

Hibernian (İskoçya) - Valur Reykjavik (İzlanda)/Brondby (Danimarka)

Runavik (Faroe Adaları)/Shakhtyor (Belarus) - Domzale (Slovenya)/Lusitans (Andora)

Austria Wien (Avusturya) - Kukesi (Arnavutluk)/Rudar (Karadağ)

Aktobe (Kazakistan)/MTK (Macaristan) - Gebele (Azerbaycan)/Samtredia (Gürcistan)

Beroe (Bulgaristan)/Radnik (Bosna Hersek) - Atlantas (Litvanya)/HJK Helsinki (Finlandiya)

Shamrock Rovers (İrlanda Cumhuriyeti)/RoPS Rovaniemi (Finlandiya) - Santa Coloma (Andora)/Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan)

Neftçi (Azerbaycan)/Balzan (Malta) - Shkendija (Makedonya)/Cracovia (Polonya)

Grasshoppers (İsviçre) - KR Reykjavik (İzlanda)/Glenavon (Kuzey İrlanda)

Midtjylland (Danimarka)/Suduva (Litvanya) - Vaduz (Liechtenstein)/Sileks (Makedonya)

Zimbru (Moldova)/Chikhura (Gürcistan) - Osmanlıspor (Türkiye)

Giannina (Yunanistan) - Odds (Norviç)/Mariehamn (Finlandiya)

Siroki (Bosna Hersek)/Birkirkara (Malta) - Infonet (Estonya)/Heart Of Midlothian (İskoçya)

Admira Wacker (Avusturya)/Spartak Myjava (Slovakya) - Kapaz (Azerbaycan)/Dacia (Moldova)

Videoton (Macaristan)/Zaria Balti (Moldova) - Cukaricki (Sırbistan)/Ordabasy (Kazakistan)

Aberdeen (İskoçya)/Fola (Lüksemburg) - Ventspils (Letonya)/Vikingur (Faroe Adaları)

Differdange 03 (Lüksemburg)/Cliftonville (Kuzey İrlanda) - Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)/Folgore (San Marino)

Maribor (Slovenya) - Levski Sofya (Bulgaristan)

Hacken (İsveç) - Linfield (Kuzey İrlanda)/Cork City (İrlanda Cumhuriyeti)

AIK Solna (İsveç)/Bala Town (Galler) - Pyunik (Ermenistan)/Europa (Cebelitarık)

Piast (Polonya) - Göteborg (İsveç)/Llandudno Town (Galler)

Teuta (Arnavutluk)/Kairat (Kazakistan) - Maccabi Tel-Aviv (İsrail)/Gorica (Slovenya)

Levadia Tallinn (Estonya)/Torshavn (Faroe Adaları) - Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti)

Partizani (Arnavutluk)/Slovan Bratislava (Slovakya) - Breidablik (İzlanda)/Jelgava (Letonya)

La Fiorita (San Marino)/Debreceni (Macaristan) - Torpedo-BelAZ (Belarus)

Genk (Belçika) - Rabotnicki (Makedonya)/Buducnost Podgorica (Karadağ)

Sloboda (Bosna Hersek)/Beitar (İsrail) - Banants (Ermenistan)/Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi)

CSMS Iași (Romanya) - Hajduk Split (Hırvastistan)

Sonderjyske (Danimarka) - Stromsgodset (Norveç)