Altıntop, Galatasaray Kulübü ile "sıfır" yani hiç garanti ücret almadan kontrat uzatmaya "Evet" dedi. Geçen sezon sakatlığı nedeniyse hiç forma giyemeyen ve kulüpte alacağı olan Hamit Altıntop'a Galatasaray yönetimi sürpriz bir teklif yaptı. Hamit Altıntop'a alacağını önümüzdeki dönemde zaten ödeyecek olan Galatasaray, forma giydikçe para kazanmasına dayalı bir öneri getirip, kabul edip etmeyeceğini sordu.

Kalan ödemeleri bu yıl yapılacaktı
Ayrıca, performansına göre başarı bonusu verileceği de eklendi. Yani Hamit Altıntop, yıllık ücret almadan, oynar ve başarılı olursa para kazanacaktı. Hürriyet'in haberine göre; Hamit Altıntop ve menajeri ile yapılan görüşmeler sonucunda bu şartlarla anlaşma sağlandı. Hamit'in "Söz konusu olan fedakarlık ise bunu yapmam gerekli ve buna hazırım. Gerekirse 30-40 dakika oynar bu sürede Galatasaray adına her şeyimi sahaya koyarım" dedi.

Ne kadar performans o kadar para
Daha önce yılda 2.7 milyon Euro garanti ücret alan Hamit Altıntop'un yeni sözleşmesinde sadece 20 bin Euro maç başı ücreti olacak. Buna sadece belirlenecek başarı primleri eklenecek. Performansa dayalı bu primler şöyle belirlenecek: Hamit Altıntop, 10 maç oynarsa ekstra bonus, 20 maç oynarsa bir ekstra bonus daha alacak. Yani Hamit Altıntop ne kadar görev alırsa o kadar fazla kazanacak.