PTT 1. Lig takımlarından Eskişehirspor, teknik  direktörlük görevi için Alpay Özalan ile anlaştı.

Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde Özalan ve yeni  sportif direktör İzzet Erdoğan için imza töreni düzenlendi.
 
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, törende yaptığı konuşmada,  siyah-kırmızılı kulübün tarihinin başarılarla dolu olduğunu kaydetti.
 
Eskişehirspor'un düştüğü yerden geri kalkacağını ifade eden Ünal,  şöyle konuştu:
 
"Eskişehirspor, dirilişi dünyaya göstermelidir. Bu ligde bizim için  çalışıp, mücadele edecek en iyi kadroyu kuracağız. Bu şampiyonluk yolunda önümüze  set koyup, engel koyacak sorunları hep berabere aşacağız. Biz de her şey açık ve  şeffaf olacak. Bizim yakıştığımız yer Süper Lig ve Avrupa kupalarıdır. Bunları  birlik ve beraberlik içinde yakalayacağız. Diriliş mücadelesi ve şampiyonluğu  inanmayanları fırsat vermeyeceğiz. Eskişehirspor'u heyecanla kabul eden kıymetli  hocam Alpay Özalan'a teşekkür ediyorum. Tek hedefimiz şampiyonluk."
 
Ünal, Eskişehirspor'un yeni sportif direktörü İzzet Erdoğan ile birçok  projeyi berabere götürüp, ligdeki 10 ayı birlikte sahipleneceklerini vurguladı.
 
Özalan da kendisine gösterilen desteğe layık olmak istediğini  bildirdi.
 
Kendisine gösterilen inancın ve desteğin karşılıksız kalmayacağını  anlatan Özalan, "Yüreğiyle oynayan, mücadele eden, kaybetmek istemeyen bir takım  yaşatacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Eskişehirspor hak ettiği yerde  olacak." diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Özalan ve Erdoğan, sözleşmelerini imzaladı.
 
Bu arada imza törenin takip eden Eskişehirsporlu taraftarlar, Özalan'a  sevgi gösterilerinde bulundu.