Azerbaycan'da düzenlenen Uluslararası Boks Birliği (AIBA) Dünya Olimpiyat Elemeleri'nde rakiplerini yenerek 2016 Rio Yaz Olimpiyatları'na kota alan Selçuk Eker, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, elde ettiği başarı nedeniyle çok mutlu olduğunu söyledi.

Antrenörlerine, federasyon yetkililerine destekleri için teşekkür eden Eker, "Rio'dan madalya ile dönmek istiyorum. Orada bayrağımızı dalgalandırırsak bu bizi çok mutlu eder. Bayrağı göndere çekmek için oraya savaşmaya gideceğiz." dedi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ise Eker'in olimpiyat vizesi almasına sevindiğini belirterek, "Buradan iki vize bekliyorduk. Birini aldık, diğerini şanssızlıktan kaybettik. Bundan sonra şansımızı Venezuela'daki elemelerde deneyeceğiz. Orada da bir vize alma şansımız var. Alırsak, Rio'ya 6-7 sporcuyla gitmeye hak kazanacağız. İnşallah madalya alırız." dedi.

Öte yandan, elemelerin 5. gününün akşam seansında 60 kiloda ringe çıkan Volkan Gökçek ise Tacikistanlı rakibine yenilerek olimpiyatlara katılma hakkı elde edemedi. Milli boksörlerden 56 kiloda İbrahim Gökçek, 75 kiloda Önder Şipal ile 91 kiloda Seyda Keser turnuvadan önceki günlerde elenmişti.