Beşiktaş'taki ikinci döneminde yaptığı büyük çıkışla takımının Süper Lig'deki şampiyonluğuna büyük katkı sağlayan Ricardo Quaresma, yükselişini EURO 2016'da Portekiz Milli Takımıyla da sürdürmesinin ardından başta ülkesinden olmak üzere birçok takımı peşine taktı.

PORTO VE LIZBON TALİP OLDU

Fanatik Gazetesinde yer alan habere göre; EURO 2016'da adeta fırtına gibi esen 32 yaşındaki futbolcunun, Hırvatistan maçında ülkesine Çeyrek Final'i getiren golü atmasının ardından eski kulüpleri Porto ve Sporting Lizbon'dan yeni teklifler aldığı öğrenildi.

KATAR VE ÇİN KULÜPLERİ DEVREDE

Daha önce eski 2 kulübünden gelen önerileri, "Beşiktaş'ta mutluyum" diyerek geri çeviren Q17'ye ayrıca Katar ve Çin kulüplerinin de ilgisinin sürdüğü bildirildi. Quaresma'nın başarılı form grafiğinden memnun olan yönetimin ise yıldız futbolcuyu yeni sezonda da takımda görmek istediği öğrenildi. 9 maçta; 4 gol, 3 asist Milli formayla çıktığı 5 hazırlık maçında 3 gol ve 2 asistlik performans sergileyen Quaresma, EURO 2016'da ise 4 mücadelede rakip fileleri 1 kez havalandırmış 1 de gol pası vermişti.